1003 відвідувача онлайн
3 115 0

Мінінфраструктури визначає новий коридор для суден у Чорному морі через російську блокаду портів (оновлено)

Мінінфраструктури визначає новий коридор для суден у Чорному морі через російську блокаду портів (оновлено)

Держгідрографія проводить позапланові проміри глибин для уточнення характеру та структури рельєфу дна в Північно-західній частині Чорного моря, які виконуватимуться до 14 лютого включно.

Як повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури, роботи проводяться через незаконне закриття морського району для проведення бойових навчань РФ у виключній морській економічній зоні України.

Зазначається, що через небезпеку плавання на підходах до морських портів Одеської затоки торговельним суднам рекомендовано використовувати морський коридор у районі Дністровської банки між західною межею району навчань РФ та південно-східним краєм Дністровської банки.

"На національних морських навігаційних картах України № 3201 та № 3407 вказано глибини у цьому районі за результатами гідрографічних робіт 2017 року. Відповідно до цих промірів глибини становлять від 15 до 22 метрів", – йдеться у повідомленні.

Пізніше у пресслужбі Мінінфраструктури уточнили, що станом на понеділок спеціальні судна ДУ "Держгідрографія" обстежили понад 50% морського коридору між західною межею району незаконних морських навчань РФ та південно-східним краєм Дністровської банки.

"Глибини підтверджено в межах 15-22 метри, а отже чинні рекомендації суднам щодо безпечного заходу до портів Одеської затоки лишаються чинними", – додали у міністерстві.

Ці роботи планується завершити до кінця 14 лютого, а вся інформація – негайно доведена до суден у прибережних попередженнях України. Також будуть оновлені навігаційні карти.

"Ми продовжуємо робити все, щоб не допустити будь-яких перешкод для судноплавства та заходу в українські порти. Головне наше завдання – забезпечити безпеку проходу суден та не дати дестабілізувати ситуацію. Торговельні судна завчасно отримали рекомендації і прийняли їх, а отже чорноморські порти працюють у звичному режимі", – зазначив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

У міністерстві додали, що переважна більшість суден використовують коридор та дотримуються рекомендованої ізобати глибин 20 метрів для сполучення з українськими портами, які працюють в штатному режимі.

Як повідомлялося раніше, Росія під приводом навчань перекрила для судноплавства практично весь південь Азовського моря та північно-західну частину Чорного моря. РФ оголосила обширні райони Азовського та Чорного морів небезпечними для плавання з 13 по 19 лютого у зв'язку із проведенням навчань, які передбачають ракетну та артилерійську стрільбу.

Як пояснили у Адмінстрації морських портів України (АМПУ), зазначені райони навчань перекривають так звані рекомендовані шляхи руху суден до морських портів України. Таким чином буде повністю заблокований доступ суден до українських портів на Азовському морі, а обхідними маршрутами у Чорному морі зможуть скористатися лише судна з обмеженнями за осадкою.

Пізніше стало відомо, що Росія скасувала блокаду Азовського моря. 

Коментувати
Сортувати: