1309 відвідувачів онлайн
4 449 5

Lloyd’s відмовився страхувати воєнні ризики в авіапросторі України

Lloyd’s відмовився страхувати воєнні ризики в авіапросторі України

Українські страхові компанії 12 лютого отримали повідомлення від перестрахувального брокера Ллойда (Lloyd’s, Великобританія) про тимчасове зняття з покриття всіх опцій щодо покриття військових ризиків в авіаційному страхуванні як страхування відповідальності перед третіми особами, так і КАСКО літаків.

"Так ми отримували від одного з брокерів Ллойда, що з понеділка тимчасово знімаються з покриття всі опції щодо покриття військових ризиків в авіаційному страхуванні як у страхуванні відповідальності перед третіми особами, так і КАСКО", – повідомив директор Страхової компанії "ЕКСПО Страхування" Анатолій Іванців, передає Інтерфакс-Україна.

При цьому він зазначив, що це стосується лише військових ризиків за договорами відповідальності та страхування КАСКО. Всі інші ризики залишаються покритими, як і раніше.

"Якщо постраждає літак внаслідок військових дій, то страхова компанія та перестраховики не покриватимуть цей збиток, причиною якого стали воєнні дії. Якщо раптом літак буде збитий і впаде на житловий будинок, місто, завод тощо і завдасть збитків третім особам, то з покриття відповідальності перед третіми особами також усувається ризик покриття внаслідок військових дій", – уточнив Іванців.

За його словами, лізингодавці, знаючи, що не будуть покриті такі ризики, проситимуть авіакомпанії, яким вони дали в лізинг літаки, вивести їх за межі небезпечної території. Ті ж компанії, які мають свій авіапарк у власності, можуть продовжувати польоти.

"Я так думаю, що для того, щоб стабілізувати ситуацію потрібно державі, Міністерству фінансів створити тимчасовий спеціальний фонд, на якому зафіксувати певну суму грошей і дати авіакомпаніям державну гарантію щодо покриття військових ризиків в обов'язковому авіаційному страхуванні, і тоді все заспокоїться", – зазначив Іванців.

За словами голови асоціації "Страховий бізнес" В'ячеслава Черняховського, питання не стоїть у закритті для польотів повітряного простору над Україною, це рішення ухвалюється Державіаслужбою та "Украерорухом". Питання тільки в тому, чи авіакомпанії ризикуватимуть літати без покриття військових ризиків, якщо їхні страхові компанії не дадуть їм таке покриття або призупинять існуюче.

Раніше повідомлялося, що літак авіакомпанії SkyUp з бортовим номером UR-SQO, який виконував рейс PQ0902 за маршрутом "Фуншал" (Мадейра, Португалія) – "Бориспіль" (Україна), був змушений здійснити посадку в Кишиневі (Молдова) через вимоги власника повітряного судна. 

Коментувати
Сортувати:
І на скільки умовних збитих боїнгів має вистачити тих 16 мільярдів грн ?
показати весь коментар
13.02.2022 21:54 Відповісти
на парочку хватит
показати весь коментар
13.02.2022 23:22 Відповісти
Там страхується лоукостер флот. Просто бздят что под шумок могут «завалить» самолете и страховку получить.... В 90е так топили кораблики под греческим флангом годные только на иголки.... Получали страховку груза по схеме операции «ы
показати весь коментар
14.02.2022 00:44 Відповісти
Як бачимо страхування Lloyd's, а тим більше, будь-якої іншої страхової компанії нічого не варте коли стоятиме питання втрати ними своїх прибутків!
Може хто-небуть пам'ятає приклад банкрутства якоїсь страхової компанії?
показати весь коментар
14.02.2022 09:37 Відповісти
В Ллойде уже давно сидят у руля кацапы- так что ничего удивительного.
Нахрем шлем Ллойд и машем ручкой
показати весь коментар
14.02.2022 13:39 Відповісти