Небо над Україною залишається відкритим, – Мінінфраструктури

Небо над Україною залишається відкритим, держава працює над попередженням ризиків для авіаперевізників.
Про це йдеться в заяві Міністерства інфраструктури України.
"Інформація про закриття повітряного простору України не відповідає дійсності. Закриття авіапростору є суверенним правом України, відповідне рішення не приймалося", – сказано в повідомленні.
Як зазначається, більшість авіакомпаній продовжують операційну діяльність без жодних обмежень. Зокрема, наразі 29 іноземних авіакомпаній виконують польоти з 34 країн світу.
"У деяких перевізників виникають складнощі пов’язані із коливаннями на ринках страхування. Зі свого боку держава готова підтримати авіаперевізників і планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку. Наразі проводяться консультації з міжнародними партнерами та готуються відповідні рішення уряду", – підкреслили в Мінінфраструктури.
Раніше джерело в Мінінфраструктурі повідомляло, що Україна не планує зупиняти повітряний рух у своєму повітряному просторі на державному рівні, проте рішення про зупинення перельотів можуть приймати самі авіакомпанії.
До того народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко з посиланням на власні джерела розповів, що повітряний рух в Україні може бути призупинений у понеділок вдень через рішення однієї зі страхових компаній щодо припинення страховки цивільних літаків.
При цьому парламентарій не уточнив, про яку саме страхову компанію йдеться і літаки яких авіакомпаній нею застраховані. У той же час він анонсував заборону на влітку в Україну літаків авіакомпанії Air France вже з неділі, 13 лютого, і повідомив, що заборона може тривати 1-2 тижні.
Раніше нідерландська авіакомпанія KLM вирішила призупинити польоти в Україну, запланований на вечір суботи авіарейс до Києва було скасовано. Таке рішення було прийняте як запобіжний засіб через напружену ситуацію навколо України. Наприкінці січня KLM заборонила екіпажам своїх літаків залишатися на ночівлю у Києві.
Пізніше з'явилася інформація, що літак авіакомпанії SkyUp, що прямував з Мадейри (Португалія) до Києва, сів у Молдові через заборону лізингодавця, резидента Ірландії, на вліток борту в Україну. Заборона була запроваджена, незважаючи на зусилля авіакомпанії.