Середня сума шахрайських операцій торік зросла у два рази, – ЕМА

Середня сума шахрайських операцій у 2021 році збільшилася вдвічі.
Про це повідомила заступниця директора української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олеся Данильченко в ходы пресконференції, передає Інтерфакс-Україна.
"Середня сума шахрайської операції минулого року виросла практично вдвічі. Виросла середня сума шахрайської операції в соціальній інженерії, в інтернеті та вдвічі виросла середня сума шахрайської операції, яка здійснена з угоном сім-карти", – сказала Данильченко.
Відповідно до її презентації, середня сума шахрайської операції в інтернеті у 2021 році збільшилася до 380 грн, у соціальній інженерії – до 4,5 тис. грн, а з угоном сім-карти – до 26 тис. грн.
Крім того, розрахунковий прибуток шахраїв зі злочинів, скоєних у 2021 році, також виріс у два рази: за рахунок соціальної інженерії – до 484,6 млн грн, а через інтернет – до 25,4 млн грн.
"Найбільше банки турбували шахрайства із соціальною інженерією. Порівняно з минулим роком вони виросли на 10%. У нас на 13,6% менше, ніж минулого року кількість скімінгових інцидентів на банкоматах. За кештрепінгом (встановлення липкої планки на отвір для грошей у банкоматах) ми вже не рахуємо статистику, тому що їх стало значно менше", – додала Данильченко.
За її словами, "грошові мули" на чиї карти шахраї переказують гроші для подальшого переказу організаторам шахрайства ділитися на тих, хто отримує несанкціоновані перекази та передоплати. Статистично це переважно чоловіки (73,4% та для переказів та 66,6% для передоплат), переважно у віці від 16 до 40 років (87% та 83,1% відповідно).