1594 відвідувача онлайн
1 555 1

Російська "Татнафта" через суд США просить доступ до конфіденційної інформації про Україну

Російська

Україна просить суд США заблокувати клопотання "Татнафти" про виклик до суду представників 52 банків у межах розгляду справи про стягнення $173 млн компенсації за втрату частки в "Укртатнафті".

Як повідомляє Bloomberg, на думку української сторони, ініційовані "Татнафтою" повістки "є приводом для вимоги конфіденційної інформації в той час, коли Росія збирає війська вздовж кордону", передає Інтерфакс-Україна.

"У контексті безпосередньої загрози вторгнення Росії в Україну, російської нафтової компанії, що має тісні зв'язки з російським урядом, не повинно бути дозволено використовувати розкриття як привід для вимоги конфіденційної інформації щодо військової та національної безпеки України та її грошово-кредитної стабільності", – заявив представник України на засіданні суду.

Зазначається, що судові повістки були направлені, зокрема, у Citigroup Inc., JPMorgan, Credit Suisse, Danske Bank та Резервний банк Австралії.

За словами офіційних осіб України, що виступали в суді, повістки "Татнафти" містять запити на інформацію, що не відноситься до справи, зокрема "про активи та фінансові операції України та третіх сторін, які відіграють ключову роль у таких стратегічних галузях, як оборона, енергетика, транспорт та зв'язок".

ЗАТ "Укртатнафта" було створено відповідно до указів президентів України та Татарстану у 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій НПЗ належало структурам, близьким до "Татнафти", ще 28,7788% – Мінземмайна Татарстану. Проте внаслідок судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів у НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

У 2014 році арбітраж виніс рішення на користь "Татнафти" та зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію у розмірі $112 млн, а також відсотки. Того ж року Україна програла апеляцію.  У 2017 році "Татнафта" звернулася до судів США, Великої Британії та РФ із заявою про стягнення з України $144 млн. Пізніше Федеральний суд у Вашингтоні підтвердив рішення та додав відсотки: загальна сума до стягнення досягла $173 млн.

Коментувати
Сортувати:
показати весь коментар
10.02.2022 13:42 Відповісти