Нацбанк пояснив причини рекордного прибутку українських банків на 78 мільярдів

У 2021 році платоспроможні українські банки отримали історично рекордні 77,5 млрд грн чистого прибутку, що майже вдвічі більше, ніж у 2020 році (39,7 млрд грн), та на 33% більше, ніж у докризовому 2019 році (58,4 млрд грн).
Як повідомляє пресслужба Національного банку України (НБУ), рентабельність капіталу сектору минулого року зросла до 35,2% порівняно з 19,2% у 2020 році.
Нацбанк відзначає, що найбільшою прибутковість банківської системи була у четвертому кварталі 2021 року, коли додатково до рекордних темпів зростання процентного доходу банки розформували резерви на 26,1 млрд грн, що в 12,6 раза більше порівняно з четвертим кварталом 2020 року.
Водночас, головними чинниками прибутковості банківського сектору у 2021 році стали подальше зростання операційної ефективності та істотне скорочення відрахувань до резервів, вказує НБУ.
Так, річний приріст чистого процентного та комісійного доходів становив 39% та 25% відповідно.
"Цьому сприяло збільшення процентних доходів від кредитування, яке суттєво пожвавилося після кризи. Подальше зростання обсягу безготівкових операцій забезпечило збільшення комісійних доходів банків. Швидше зростання чистих процентних та комісійних доходів порівняно з операційними витратами підвищило операційну ефективність банків", – зазначається у повідомленні регулятора.
При цьому відрахування в резерви під кредити за рік скоротилися на 58%. Також були розформовані раніше зарезервовані кошти, пов’язані з юридичними ризиками.
"Рекордна прибутковість та наявний запас капіталу свідчать про готовність банків до запровадження нових регуляторних вимог для підвищення стійкості перед майбутніми викликами та збереження фінансової стабільності", – зазначив голова НБУ Кирило Шевченко.
Загалом станом на 1 січня 2022 року із 71 платоспроможного банку 66 були прибутковими та отримали чистий прибуток 77,9 млрд грн, що перекрило збитки п’яти банків на загальну суму 0,4 млрд грн.
Прибуток сектору концентрований: п’ять найприбутковіших банків сформували 67% усього прибутку.
Як повідомлялося, зокрема державний "Приватбанк" за результатами роботи у 2021 році отримав прибуток у 35,05 млрд грн, що майже на 9,75 млрд грн більше, ніж роком раніше.
Нагадаємо, у 2020 році українські банки отримали 41,3 млрд грн чистого прибутку, що на 29% менше за аналогічний період 2019 року, коли банківський сектор заробив 58,4 млрд грн.
Ви безпідставно ототожнюєте емісію і рефінансування, начебто рефінансування здійснюється виключно за рахунок емісійних коштів.
У розвинених країнах із стабільною нацвалютою теж надають рефінансування, навіть під 0%, але не за рахунок незабезпеченої емісії, що не призводить до нестабільності нацвалюти або інфляції.
ЭТО НЕ ТА ВЛАСТЬ..............