Дубілет прокоментував звинувачення екс-акціонера "Монобанку" у плагіаті

Колишній співзасновник Монобанку Дмитро Дубілет відкидає звинувачення співзасновниці Fintech Band (ключовий продукт – "Монобанк") Людмили Шмальченко у неправомірному використанні інтелектуального продукту Монобанк у своєму новому проекті Fintech Farm.
Про це Дубілет написав на свої сторінці Facebook.
"Днями з'явилася новина, що на мене подають до суду за порушення інтелектуальної власності через мій новий фінтех бізнес. Ситуація дещо комічна, тому що до суду подає не "Монобанк", не "Фінтех Бенд" і не "Універсал Банк", а приватна особа… Судом загрожує не компанія, яка має права, а приватна особа Людмила Шмальченко. Вона - колишній акціонер "Фінтех Бенд" (у неї була одна з найменших часток). Звісно ж, ніхто з "Фінтех Бенд" або "Універсал Банку" її на ці дії не уповноважував", - пише він.
Раніше повідомлялося, що Дмитро Дубілет та його компанії ТОВ "Фінтех Ферма" (Україна) і Fintech Farm (Лондон) отримали повідомлення від британського адвоката Ніла Бланделла з юрфірми Macfarlanes, який представляє інтереси Шмальченко. В листі вимагалося від підприємця пояснень, чому його новий проект - платформа онлайн-банкінгу Leobank пропонує ті самі функції, що й платформа онлайн-банкінгу "Монобанк" і використовує схожі кольорові рішення та має аналогічний інтерфейс користувача.
Дубілет розповів, що 2019 році вийшов із "Монобанку" після призначенням міністром Кабінету міністрів. Пропрацювавши кілька місяців, він вийшов зі складу уряду і заснував компанію Fintech Farm, яка мала зайнятися запуском мобільних банків в інших країнах.
"Я запрошував екс-партнерів по "Монобанку" будувати міжнародний бізнес разом, але отримав відмову… Мені довелося формувати нову команду та писати продукт із нуля. На це пішло понад рік", - розповідає Дубілет.
Перший необанк Leonbank було запущено в Азербайджані, за чотири місяці залучено 150 тис. клієнтів.
"Fintech Farm закрила перший раунд інвестицій, отримавши на борт кілька крутих українських та один американський фонди. Цього року ми запускаємо банки у ще кількох країнах Африки та Азії", - пише Дубілет.
В компанію інвестували: українська ІТ компанія Genesis, а також венчурні фонди TA Ventures, u.ventures та AVentures Capital.
За словами Дубілета, Шмальченко планує просто подати заяву до британської поліції.
"З якого погляду не глянь, претензії абсолютно безпідставні. Я не взяв жодного рядка коду з "Монобанку". Я не наймав жодного співробітника з "Моно". При цьому, звичайно, базові продукти та сервіси - карти, платежі, виписка та багато іншого - у нас збігається з тим, що ви знайдете в багатьох інших необанках, від Революту та Monzo до monobank та Sportbank", - пише Дубілет.
За його словами, головний бенефіціар "Монобанку" – "Універсал Банк" (належить Сергію Тігіпку) дав офіційний коментар, щоб спростувати чутки та заявити про відсутність будь-яких претензій до мене.
За даними Forbes, після націоналізації "Приватбанку" шість колишніх топменеджерів банку створили Fintech Band – IT-компанію, яка спеціалізується на створенні необанків. До кофаундерів увійшли Олександр Дубілет (найбільший акціонер), Олег Гороховський, Дмитро Дубілет, Михайло Рогальський, Вадим Ковальов, Володимир Яценко та Людмила Шмальченко.
Восени 2017-го експриватівці у кооперації з "Універсал Банком" Тігіпка запустили "Монобанк".
На початку 2021-го Олександр Дубілет (батько Дмитра та колишній голова правління "Приватбанку"), Шмальченко та Яценко майже синхронно вийшли з Fintech Band.
Вихід співпав з активізацією розслідування Генпрокуратури щодо виведення грошей з "Приватбанку" за участі колишнього менеджменту.
В результаті найбільшим акціонером Fintech Band став інший син Олександра Дубілета – Олексій, у нього 33,74% у компанії. У Олега Гороховського, Михайла Рогальського та Євгенії Кривенко, дружини Яценка (яка прийняла його частку) – по 17,18%. У дочки Шмальченко - Дарії Букреєвої, – 9,81%, у ще одного ексзаступника голови правління "Приватбанку" Вадима Ковальова – 4,91%.