Мінекономіки підвищило максимальні ціни на бензин та дизпаливо ще на 1,5 гривні за літр

Міністерство економіки оновило індикативні ціни на бензин та дизпалива на початок лютого, з урахуванням яких обчислюється гранична ціна реалізації пального на АЗС.
За даними на сайті Мінекономіки, вартість літра дизельного палива зросла на 1,46 грн – до 28,3 грн, а літра бензинів – на 1,59 грн, до 30,84 грн.
З урахуванням граничних торгових націнок, максимальна ціна на "звичайний" бензин для його продажу через мережу АЗС не повинна перевищувати 35,84 грн за літр, на "звичайне" дизпаливо – 35,3 грн за літр.
Як повідомлялося, раніше Мінекономіки підвищило індикативні ціни на паливо на кінець січня. Максимальна ціна на "звичайний" бензин на АЗС зросла на 1,33 грн – до 34,25 грн/літр, на дизпаливо – на 1,68 грн, до 33,84 грн за літр. Великі мережі вже скоригували свої цінники.
Нагадаємо, дія карантину на території України наразі встановлена до 31 березня 2022 року. На період його дії уряд постановою №474 від 14 травня встановив граничні рівні торгової надбавки до середньої ціни дизельного палива – не вище ніж 7 грн/літр, бензину – не вище ніж 5 грн/літр.
Середня вартість ДП (ULSD 10 ppm) та бензину (GASOLINE 10 ppm) визначає Мінекономіки на підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України", проведених на підставі даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок та ПДВ), офіційного курсу валют від НБУ, а також витрат $27/тонна на логістичне та інше забезпечення згідно з зовнішньоекономічними договорами.
Мінекономіки також роз'яснило, що під встановлення максимальної торгової надбавки не підпадає "брендове преміальне паливо" з покращеними показниками якості.
У міністерстві вважають, що запровадження тимчасового державного регулювання цін на продаж через мережі АЗС бензинів А-92, А-95 та ДП шляхом встановлення граничної торгової надбавки необхідне з метою запобігання зловживанням суб'єктами господарювання та доступності для населення цієї продукції.
Оприлюднення міністерством середніх цін одного літра ДП та бензину має відбуватися щомісяця до 3, 13 та 23 числа.
Ось демонстративне фото прилавку одного з польських магазинів, яке показує, як скасування ПДВ на продукти миттєво дозволило знизити ціни.
Можливо, цифри і не такі разючі, але враховуйте, що на харчі там і раніше діяли знижені ставки ПДВ - 5%, тепер же вони взагалі дорівнюють нулю.
Тим часом в Україні лауреат Трускавецької премії з фіскалізації Гетьманцев з усмішкою на обличчі розповідає про успіхи у сфері оподаткування. У січні 2022 року бюджет України виконано з профіцитом у 12 мільярдів гривень, замість прогнозованих 3 мільярдів дефіциту! Цей профіцит, в основному, є наслідком перевиконання плану по податковим надходженням, у першу чергу від ПДВ, оскільки вони виросли разом із цінами в магазинах.
Здавалось би, перемога. Але ніт. Ці 12 мільярдів гривень - гроші, що були виведені з економіки і у кращому випадку будуть чекати свого часу на рахунках Держказначейства. А ви будете і далі ходити у магазини, дивуватися цінам. А магазини, у свою чергу, завдяки "прекрасній" ініціативі уряду ввести державне регулювання цін на основні продукти харчування, будуть просто переставати їх продавати. І будуть абсолютно праві.
А тепер проста арифметика. В середньому, один літр молока 2,5% жирності коштує у магазині близько 30 гривень. ПДВ на один літр (20%) - 6-7 гривень. Тепер, беремо цей профіцит (12 мільярдів грн), ділимо на 6 грн, отримуємо мінімум 2 мільярди літрів молока, що ви могли б придбати на 6 грн дешевше. І при цьому, магазин отримав би свій прибуток, що зміг би інвестувати у розвиток мережі.
Навіщо забирати у власників магазинів прибуток, вводячи державне регулювання, коли у бюджеті є профіцит і є змога знизити ціни таким шляхом, що задовольнив би і продавця, і покупця, і державу, що виграла б у перспективі?
У року так 2005.
Нужно больше золота!
Чому на дизель 7, а на бензин 5? Логістика дешевше саляри. Зберігання безпечніше у саляри. То може тому, щоб крадене дизпаливо не затримувалось у місцях тимчасового зберігання.