1224 відвідувача онлайн
3 175 9

Банк Ахметова отримав дозвіл АМКУ на придбання "Ідея Банку" у польського Getin Holding

Банк Ахметова отримав дозвіл АМКУ на придбання

Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав дозвіл "Першому українському міжнародному банку" (ПУМБ) Ріната Ахметова на придбання українського "Ідея Банку" у польського Getin Holding S.A.

Відповідне рішення АМКУ ухвалив на засіданні 3 лютого, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Вказувалося, що ціна продажу буде еквівалентом у євро загальних чистих активів банку за підсумками 2021 фінансового року (перевірений незалежним аудитором), помноженим на коефіцієнт 1,072 плюс чистий прибуток банку у період з 1 січня 2022 року до останнього дня місяця, що передує місяцю, у якому останню попередню умову виконано покупцем, але не більше ніж 45 млн грн (еквівалент 6,86 млн польських злотих) та за вирахуванням загальної суми дивідендів, виплачених банком за 2021 рік до дати закриття угоди.

Відповідно до укладеної угоди, Getin Holding на момент передачі акцій отримає зазначену вище ціну продажу за вирахуванням 95 млн грн, які утримуються покупцем для забезпечення його потенційних вимог, пов'язаних з якістю кредитного портфеля банку, а потім виплачуються продавцю двома частинами після першої та другої річниці укладення угоди. Ціна після її дати може бути переглянута щодо генерованого прибутку та виплачених дивідендів.

Як повідомлялося, 10 литопада 2021 року "Перший Український Міжнародний Банк" (ПУМБ) Ріната Ахметова домовився про придбання "Ідея Банку" у польського Getin Holding. Угоду планують завершили до кінця першого кварталу 2022 року, а процес інтеграції банків триватиме ще протягом 3-5 років.

Читайте також: Банк Ахметова отримав рекордні 4 мільярди прибутку

"Ідея Банк" (раніше – "Плюс Банк") заснований у 1989 році. За дев'ять місяців 2021 року його чистий прибуток склав 418,97 млн грн, що у 5,4 раза більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Єдиним акціонером "Ідея Банку" була польська фінансова група Getin Holding S.A., яка шукала покупця на свій український актив понад два роки.

Зокрема, Getin Holding S.A. 5 лютого 2021 року підписав договір про наміри з неназваним українським покупцем щодо продажу 100% "Ідея Банку". За даними джерел на ринку, ймовірним покупцем банку виступав "Альфа Банк", проте 1 квітня польська компанія повідомила, що угода не відбулася.

Раніше, у червні 2020 року, інвесткомпанія Dragon Capital розірвала угоду із польським Getin Holding S.A. про купівлю 100% акцій українського "Ідея Банку". Як пояснювали в Dragon Capital, комерційні умови угоди не були узгоджені у встановлений договором термін, зокрема через економічну кризу, спричинену пандемією коронавірусу.

Нагадаємо, на початку січня 2021 року влада Польщі провела примусову реструктуризацію польського банку Idea Bank S.A, який належить Getin Holding. у зв'язку з недостатністю капіталу, передавши фінустанову другому за величиною банку країни Bank Pekao S.A.

Однак у Національному банку України запевнили, що фінансовий стан українського "Ідея Банку" є задовільним, а обсяг операцій фінустанови із пов'язаними особами, зокрема з польським Idea Bank S.A. та материнською компанією Getin Holding S.A. вкрай малі.

Getin Holding зайшов на український ринок ще 2007 року, коли він купив 81,88% банку "Прикарпаття" за 103 млн грн. Спочатку установу перейменували на "Плюс Банк", потім - "Ідея Банк", який зараз на 100% належить польській компанії, основним власником якої є бізнесмен Лешек Чарнецький.

ПУМБ засновано 1991 року. Власником банку є Рінат Ахметов (опосередкована участь 99,9%).

За даними Нацбанку України, станом на 1 вересня 2021 року за розміром загальних активів ПУМБ посідав 7 місце (99,91 млрд грн), а "Ідея Банк" – 27 (9,14 млрд грн) місце серед 72 банків, що діяли в країні.

Коментувати
Сортувати:
А Ахметов як і нщі олігархи України це щось як священа корова в Іднії - гадить і сере де хоче, ходить пере автівками, порушуючи ПДД і наражає всіх на небезпеку, а заарештувати не можуть, бо це така религія
показати весь коментар
03.02.2022 20:33 Відповісти
Та ніяка він не "священна корова"! Просто в 90-ті рудий татарин добряче прорідив кримінал такими методами що став легендарним "ковбоєм". Але вже підросло нове "не шугане покоління" бандитів і менеджерів. Так що вірогідність того що отримає він кулю в голову, отруять або підірвуть такою масою тротилу що по молекулам будуть ідентифікувати з кожним днем лише збільшується. І якщо в "організованих структурах" завжди є місце зраднику то коли за справу візьметься одинак шанси на виживання у татарина будуть дорівнювати нулю.
показати весь коментар
03.02.2022 20:48 Відповісти
Я тільки за, але ж схоже це мрії.
Більш того, я за вищу кару для всіх олігархів Уккраїни, не з комуняцькой сторони, а тому що вони працюють проти України і ії інтересів, то б то олігархи України по суті працюють на Маскву.
показати весь коментар
04.02.2022 15:53 Відповісти
Олігархів створює клас чиновників яким легше визискувати з одинаків-монополістів податки і хабарі ніж контролювати мільйони приватних підприємців. Тому олігархи насправді це прислуга чиновників - будь якого олігарха можна в будь який момент посадити з конфіскацією (доведено ****** на прикладах Ходорковського, Гусинського, Березовського). Якщо цього сьогодні не роблять ... то можливо лише тому що "відгодовують кабанчиків". А от для кого це вже ... "велика політика"...
показати весь коментар
04.02.2022 16:31 Відповісти
Рижа Донецька ****....
показати весь коментар
03.02.2022 20:51 Відповісти
МАРАДЕР !!!
показати весь коментар
04.02.2022 02:42 Відповісти
цей схоже таки в ліс тихесенько пішов

ЗеКореш
показати весь коментар
04.02.2022 09:19 Відповісти
Просто згідно рішенню РНБО в Україні віднині тільки один олігарх - і це не Ахметов.
показати весь коментар
04.02.2022 11:37 Відповісти
Багаті - багатішають, бідні - біднішають. І всі задоволені президентом Зеленським. Ну-ну!
показати весь коментар
04.02.2022 11:47 Відповісти