1877 відвідувачів онлайн
3 400 0

США закликали найбільших покупців зрідженого газу перенаправити танкери до Європи, – Bloomberg

США закликали найбільших покупців зрідженого газу перенаправити танкери до Європи, – Bloomberg

Адміністрація США, яка побоюється скорочення постачання російського газу до Європи у разі загострення ситуації навколо України, крім виробників газу звернулася до його найбільших покупців для пошуку ресурсів для Європи.

За даними агентства Bloomberg, команда Джо Байдена на чолі з радником Держдепартаменту з енергетичної безпеки Амосом Хохштейном звертається до споживачів газу по всьому світу з проханням відмовитись від постачань, які можна було б перенаправити до Європи, інформує Інтерфакс-Україна.

Зокрема, йдеться про переговори з Китаєм (найбільший покупець LNG у світі), чиновниками Японії, Південної Кореї та Індії, стверджують джерела агентства.

Білий дім також звернувся до виробників газу, включаючи Катар, Нігерію, Єгипет, Лівію та компанії, що працюють в Алжирі, з проханням збільшити виробництво у разі початку бойових дій.

За даними агентства, адміністрація Байдена також консультувалася з нафтогазовими компаніями, включаючи Chevron та ExxonMobil.

На відміну від нафти, на світовому ринку природного газу мало незадіяних потужностей, і жоден виробник не повідомляв, що може збільшити виробництво за короткий термін, зазначає агентство.

Міністр енергетики Катару Саад бен Шеріда аль-Каабі напередодні заявив: "Обсяги газу, необхідні ЄС, не можуть бути замінені ніким в односторонньому порядку, без порушення постачання в інші регіони світу. Енергетична безпека Європи потребує колективних зусиль багатьох сторін".

Читайте також: Європа рекордно збільшила імпорт скрапленого газу морем на фоні дій "Газпрому"

Своєю чергою член Єврокомісії з енергетики Кадрі Сімсон, виступаючи на слуханнях в Європарламенті, заявила, що зараз спостерігається певне зниження цін на газ, однак ситуація на енергетичному ринку, як і раніше, складна.

"Ціни залишаються дуже високими, ринки дуже волатильні за невизначеностей, пов'язаних з геополітичною напруженістю", – сказала Сімсон.

Зокрема, єврокомісар відзначила скорочення транспортування газу "майже наполовину" білоруським та українським маршрутами.

"Це нас непокоїть", – зазначила Сімсон.

Водночас вона відзначила свідчення "стійкості та здатності союзу реагувати у зв'язку із зменшенням потоку з Росії", використовуючи збільшення імпорту LNG. У ЄС достатньо терміналів для доставки такого газу, і на цей час було закуплено його рекордні обсяги.

"Європа може розраховувати на диверсифіковану газову інфраструктуру, яка чудово функціонує, що дозволяє врівноважувати та компенсувати часткове зменшення надходження трубопровідного газу", – пояснила член ЄК.

Проте, за її словами, ЄС прагне бути готовим "до будь-якого можливого сценарію". Група оцінки ризиків, у якій беруть участь усі держави-члени, здійснює аналіз ситуації, його результати будуть опубліковані в середині лютого.

Вона, зокрема, розповіла про плани Брюсселя щодо підтримки споживачів у Європі на випадок погіршення ситуації. Єврокомісар також повернулася до ідеї добровільного механізму спільних закупівель газу державами-членами, нагадала про вивчення можливостей розширення використання альтернативних джерел газового імпорту, згадавши контакти з Катаром та майбутні поїздки до Азербайджану та США.

Коментувати
Сортувати: