"Електронмаш" купив засновник мережі "Фуршет" Баленко, – ЗМІ

ДП "Електронмаш" під час аукціону 27 січня купив засновник ритейлерської групи "Фуршет", депутат Київради від "Євросолідарності" Ігор Баленко.
Про це повідомляє Forbes із посиланням на три джерела на ринку нерухомості, знайомих із деталями угоди.
Зазначається, щр Баленку належать столичні торгові центри "Променада Центр" та "Променада Парк" загальною орендною площею 59 тис. кв. м та шість готелів у Камʼянці-Подільському, Трускавці, Києві, Запоріжжі, Бакоті Хмельницької області та в Царівці на Житомирщині.
Видання нагадує, що у 2008 році Київрада передала в оренду його компанії "Господарник" під забудову 19 га Совських ставків. Баленко планував збудувати там вісім житлових будинків загальною площею не більше 120 тис. кв. м. Це викликало протести місцевих жителів і суд у лютому 2019 року розірвав договір оренди, повернувши ділянку місту.
Водночас сам Баленко заперечує купівлю "Електронмашу".
"Я ніякого відношення до купівлі не маю", – зазначив він виданню.
Як повідомлялося, 27 січня відбувся аукціон з продажу ДП "Електронмаш", у результаті торгів підприємство було продано за 430 млн грн ТОВ "Український імідж". Всього участь в аукціоні брали 5 учасників.
За даними держреєстру, ТОВ "Український імідж" зі статутним капіталом 50 тис. грн зареєстровано у 2006 році і займається діяльністю у сфері права. Власником і директором компанії вказана Віолета Глинянчук. Вона є співвласником ТОВ "Глай" разом з Валерієм Глинянчуком, якому належить ще кілька компаній. До травня 2021 року Віолета Глинянчук була вказана директором, а Валерій Глинянчук – бенефіціаром ТОВ "Попасна агро".
Нагадаємо, 12 листопада 2021 року переможцем аукціону з приватизації держпідприємства "Електронмаш" у Києві стало маловідоме ТОВ "Лортен Груп", яке запропонувало заплатити за актив 970 млн грн, що в 14,5 разу більше за початкову ціну.
Однак переможець аукціону з приватизації "Електронмашу" не підписав договір купівлі-продажу об'єкта у встановлений строк.
Після того Фонд державного майна оголосив про повторний онлайн-аукціон з приватизації "Електронмашу".
Нагадаємо, ДП "Електронмаш" був одним з найпотужніших підприємств із виготовлення електронно-обчислювальних машин в СРСР, а на сьогодні є перспективним активом під забудову. Розташований об’єкт на земельній ділянці площею 13,76 га та налічує 107 тис. кв. м будівель та споруд.