CБУ і БЕБ проводять обшуки на підприємствах Ахметова у справі про збитки на 18 мільярдів (оновлено)

Представники СБУ, Бюро економічної безпеки (БЕБ) та Офісу генпрокурора проводять обшуки на гірничо-збагачувальних підприємствах групи "Метінвест" Ріната Ахметова та Вадима Новінського у Кривому Розі.
Як повідомляє пресслужба "Метінвеста", слідчі дії проводяться у справі щодо можливих податкових порушень, в ході обшуків вилучається комп'ютерна техніка, частково зупинена господарська діяльність підприємств.
У зв’язку з цим у "Метінвесті" заявляють про необґрунтований тиск на бізнес з боку силових структур.
"У своїх діях правоохоронці фактично привласнили собі функцію податкової служби, намагаючись в обхід податкового законодавства встановити додаткові податкові зобов'язання для бізнесу", – йдеться у повідомленні.
Згодом у пресслужбі БЕБ підтвердили проведення слідчих дій у справі про ухилення податків під час видобутку та переробки корисних копалин. БЕБ не вказує назв підприємств, проте на оприлюднених фото з місця обшуку фігурує техніка "Метінвесту".
За даними слідства, підприємства занижували рентну плату за користування надрами.
"Такими діями службові особи компаній, у період 2018 - 2020 років, здійснили умисне ухилення від сплати податків у сумі близько 18 млрд грн, чим завдали державному бюджету збитки в особливо великих розмірах", – йдеться у повідомленні.
Кримінальне провадження розпочато за ч.3 ст 212 ККУ (Ухилення від сплати податків) службовими особами чотирьох підприємств.
У БЕБ запевняють, що правопорушення підтверджуються відповідними висновками аналітичних досліджень, проведених Держаною податковою службою.
"Наразі детективи БЕБ проводять обшуки в адміністративних будівлях компаній. Відбувається огляд родовищ та виробничих потужностей з переробки корисних копалин. Проводяться експертизи", – зазначається у повідомленні.
Слідчі дії проводять детективи БЕБ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора у взаємодії з СБУ. До їх проведення слідчих також залучені спеціалісти НАН України, КНДІСЕ та геодезисти.
Як повідомлялося, 4 січня Офіс генпрокурора через суд заблокував усі рахунки ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг", включно з рахунками для виплати зарплат. Арешт накладено в рамках розслідування СБУ, яке звинувачує підприємство у неповній виплаті рентної плати за користування надрами у 2015-2019 роках.
17 листопада СБУ провела обшуки на підприємстві у цій справі та вручила одному з топ-менеджерів компанії "АрселорМіттал Кривий Ріг" повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Керівництво комбінату повідомляло, що для виплати зарплати працівникам АМКР просило про фінансову допомогу у материнської компанії. 20 січня суд частково скасував арешт рахунків ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг", дозволивши проводити операції зі сплати податків і виплати заробітної плати.
Нагадаємо, наприкінці листопада минулого року президент Володимир Зеленський провів пятигодинний марафон, під час якого заявив про наявність записів переговорів неназваних осіб із представниками Росії, які обговорюють участь Ахметова у державному перевороті в Україні. Водночас Зеленський попередив Ахметова про відповідальність за критику влади на його телеканалах.
Після цих заяв вартість єврооблігацій "ДТЕК Енерго" Ахметова обвалився на 12%, а сам Ахметов розповсюдив заяву, у якій назвав "поширенням брехні" заяви Зеленського та пообіцяв не допустити "авторитаризму та цензури в Україні".
"Я твой рейтинг труба шатал".