Лідери партії Зеленського запропонували скасувати мито на імпорт бітуму для ремонту доріг

Народні депутати від фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та Данило Гетманцев пропонують внести зміни до закону "Про митний тариф України", обнуливши чинну митну ставку на імпорт бітуму нафтового, яка встановлена на рівні 10%.
Відповідний законопроєкт авторства цих депутатів зареєстровано у Верховній Раді 28 січня під №6562, повідомляє Інтерфакс-Україна.
У пояснювальній записці його автори вказують, що це дозволить раціонально використати спрямовані на розвиток національної інфраструктури бюджетні кошти, спростить митне оформлення бітуму, здешевить собівартість будівництва реконструкції доріг та інших інфраструктурних об'єктів.
Автори законопроєкту також вважають, що звільнення коштів від зменшення розміру ставки ввізного мита дозволить збільшити обсяг товару, що ввозиться, і, відповідно, призведе до збільшення розміру сплаченого при імпорті податку на додану вартість.
Водночас директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн вважає, що скасування мита на бітум не призведе до зниження цін на нього та особливо не покращить ресурсне забезпечення, оскільки у рекордному для ринку бітуму 2021 року понад 70% імпорту надійшло з Білорусі та Європи, а імпорт з цих країн не обкладаються митом.
"Відповідно законопроект ніяк не позначиться на вартості бітуму з цих напрямків, а отже, не вплине на цінову картину в цілому. Єдиним напрямом, який підпадає під мито, є Росія, у зв'язку з чим бітум даного виробництва практично відсутній на ринку. Обнулення мита означатиме допуск цього продукту на український ринок", – наголошується в прес-релізі групи.
Читайте також: Сума тендерів на ремонт доріг перевищила минулорічні закупівлі для армії в 10 разів
Як повідомлялося, за підсумками 2021 року імпорт дорожнього бітуму на український ринок склав 1,1 млн тонн, що є абсолютним рекордом в історії незалежної України.
57% із загального об’єму імпортованого бітуму ввезли з Білорусі (625 тис. тонн, зростання на 7,2% до показника 2020 року). З Польщі імпортували 118 тис. тонн, Литви – 38 тис. тонн.
Внутрішнє виробництво бітуму на Кременчуцькому НПЗ склало близько 300 тис. тонн.