Польща модернізує ГТС для збільшення постачання газу в Україну, – Моравецький (оновлено)

Польща готова надати Україні оборонну та гуманітарну допомогу, а також добудувати трубопровідну інфраструктуру для збільшення постачання газу.
Про це прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив на брифінгу із прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Він зазначив Моравецький, що Польща вже допомагає Україні з постачанням газу.
"Ми говорили з прем'єр-міністром України про збільшення потужностей передачі газу із заходу на схід. Для цього необхідно вкласти деякі інвестиції, які ми маємо намір реалізувати", – сказав прем’єр-міністр Польщі.
Говорячи про "Північний потік 2", він наголосив, що Німеччина, запускаючи газопровід, "дає снаряди та зброю Путіну, якими він потім зможе шантажувати Європу".
"Геополітичною загрозою є "Північний потік-2". У зв'язку з цим ми апелюємо спільно до Німеччини, щоб вона не запускала цей газопровід, тому що він стане елементом шантажу Європи з боку Росії. Не можна, з одного боку, висловлювати солідарність з Україною, а іншою рукою підписувати сертифікаційні документи "Північного потоку 2". Це не личить", – зазначив Моравецький.
Збільшення постачання газу з Польщі також обговорювалось під час зустрічі Моравецького з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє пресслужба ОП.
"Співрозмовники обговорили можливості збільшення обсягів постачання газу в Україну територією Польщі через польський LNG-термінал та домовилися опрацювати можливості добудови відповідної інфраструктури", – йдеться у повідомленні.
В Офісі президента додали, що Зеленський і Моравецький також констатували спільність підходів України та Польщі до безпекових загроз, які становить проект "Північний потік-2".
"Сторони погодилися щодо необхідності подальшої протидії запуску цього газогону, який підриває енергетичну безпеку Європи та України", – зазначають в ОП.
Читайте також: Польська компанія поставить в Україну американський газ
Як повідомлялося, Україна розпочала віртуальний реверс газу з Польщі з січня 2020 року.
Водночас голова ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон відзначав, що українська сторона фізично готова імпортувати з Польщі 6,6 млрд кубометрів на рік, проте для цього польська сторона має завершити певні роботи з модернізації своєї ГТС. Попередньо їх завершення планувалося на кінець 2021 року.
https://pbs.twimg.com/media/FKgWygMXsAAvM99?format=jpg&name=small