Правління Нацбанку підвищило облікову ставку до 10% попри рішення монетарного комітету

Правління Національного банку 20 січня встановило облікову ставку 10%, хоча напередодні, 19 січня, більшість членів комітету монетарної політики виступила за її збільшення до 11%.
Причиною стала стабілізація на валютному ринку, повідомляє пресслужба регулятора.
"Членами правління НБУ додатково враховувалася динамічна зміна вартості українських активів та ознаки стабілізації на валютному ринку, які з’явилися упродовж другої половини дня 19 січня та зранку 20 січня. За таких умов посилився ризик, що неочікувано жорстка реакція з боку НБУ може бути невірно сприйнята учасниками ринку та спричинить небажану їхню реакцію. З огляду на зазначені чинники окремі члени правління змінили свою позицію порівняно з тією, за яку висловлювалися на засіданні комітету. Це й відобразилося на фінальному рішенні щодо розміру ставки", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що під час засідання комітету 19 січня семеро його членів виступили за встановлення облікової ставки на рівні 11%, двоє – 10%, ще один – 12%.
У Нацбанку пояснили , що дискусія комітету монетарної політики не є голосуванням за проєкт рішення з монетарних питань у класичному розумінні діяльності комітетів, які ухвалюють рішення. Остаточне рішення ухвалюється правлінням наступного дня з урахуванням результатів обговорення напередодні. Водночас члени правління завжди мають опцію змінити свою думку порівняно з озвученою на комітеті.
Як повідомлялося, НБУ 20 січня підвищив облікову ставку на 100 базисних пунктів – до 10% річних, тоді як ринок очікував на її підвищення на 50 б.п.
У грудні 2021 року правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 8,5% до 9% річних. Це рішення підтримали 7 членів комітету із 10. Решта виступила за її підвищення до 9%.
Уже давно ніхто не кредитується в українській банківській системі через високі ставки, непомірне податкове навантаження і відсутність системи правосуддя.
Гривня може бути стабільною лише коли її привязати до золота, як колись було із дол. США. Саме з цієї причини виникли цифрові криптовалюти.