Рада суддів оголосила про конкурс на посаду судді Конституційного суду

Рада суддів оголосила про початок конкурсу на посаду судді Конституційного суду України.
Про це йдеться в повідомленні Ради суддів.
Також із 29 січня 2022 року по 28 лютого 2022 року включно будуть прийматися заяви осіб, які виявили намір обійняти посаду судді Конституційного суду.
Документи, які подані до Ради суддів України після 28 лютого 2022 року, не розглядатимуться.
Раніше президент України Володимир Зеленський призначив двох суддів Конституційного суду України за президентською квотою.
Як повідомлялося, 27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази Віктора Януковича від 14 травня та від 17 вересня 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного суду України.
Нагадаємо, 29 грудня 2020 року Володимир Зеленський підписав указ про усунення голови Конституційного суду Олександра Тупицького з посади судді КСУ строком на два місяці, потім це рішення було продовжено ще на місяць. У свою чергу у пресслужбі КСУ заявили, що пропозиція усунути Тупицького з посади суперечить Конституції.
Напередодні цього рішення виконувач обов'язків генерального прокурора повідомив про підозру голові Конституційного суду Олександру Тупицькому. Підозра була надіслана поштою після того, як Тупицький не з'явився на виклик до Офісу генпрокурора.
За даними слідства, у 2018 році, обіймаючи посаду заступника голови КСУ, діючи в особистих інтересах та інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова, він вплинув на свідка у кримінальному провадженні шляхом підкупу, щоб той відмовився від надання свідчень або дав свідомо неправдиві свідчення.
Крім того, Тупицький тричі протягом 2018-2019 років надав слідчому Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури свідомо неправдиві свідчення, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, щодо особливо тяжкого злочину, пов'язаного з протиправним заволодінням майновими активами ПАТ "Зуєвський енерго" області.
Раніше журналісти програми "Схеми" оприлюднили записи, що свідчать про те, що Тупицький, ще будучи районним суддею в Донецьку, брав участь у схемі заволодіння майном заводу в місті Зугрес Донецької області і, можливо, отримав свою частку в цьому підприємстві через довірену особу.
Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка та колишнього власника заводу від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за вирішення давнього корпоративного конфлікту.