Запущений на доручення Зеленського український супутник досі не запрацював

Із запущеним на орбіту 13 січня українським супутником Січ-2-1 ("Січ-2-30") досі не вдалося встановити стійкий зв'язок.
Про це йдеться в офіційному коментарі пресслужби КБ "Південне", яке є розробником супутника.
"Після відокремлення космічного апарата з ним було встановлено зв’язок та отримано телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури. Ряд зовнішніх чинників, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволив встановити стійкий зв'язок з космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації", – йдеться в повідомленні.
В КБ "Південне" уточнили, що наразі орієнтація супутника залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом.
"Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарата. Закладені ще на етапі розроблення та створення космічного апарата інженерні рішення й алгоритми роботи дозволили "Січ-2-1" провести самостійне перезавантаження та поновити свою працездатність в енергозберігальному режимі", – уточнюється у повідомленні.
Водночас розробники супутника запевняють, що за результатами наступних сеансів зв’язку відмов бортової апаратури не виявлено.
"Моделювання динаміки руху космічного апарата по орбіті з урахуванням впливу зовнішніх факторів (взаємодії космічного апарата з магнітним полем Землі, гравітаційних та аеродинамічних впливів) свідчить про те, що протягом 1-2 місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, що дасть можливість привести орієнтацію до штатної", – зазначається у повідомленні.
Раніше видання dev.ua повідомляло, що супутник "Січ-2-30" досі не був ідентифікований підрозділом космічних сил ВПС США, відповідальним за ідентифікацію орбітальних об'єктів.
Відсутність такої інформації може свідчити про відсутність стійкого (або зовсім ніякого) зв'язку з супутником.
Як повідомлялося, 13 січня Ракета Falcon 9 американської компанії SpaceX успішно вивела на орбіту український супутник "Січ-2-30". Загалом на борту ракети знаходилось 105 космічних апаратів майже 30 операторів із двох десятків країн світу.
За наявними даними, супутник має далекі від сучасних характеристики, проте ініціатором його запуску ракетою компанії Ілона Маска був президент Володимир Зеленський. Сам запуск коштував держбюджету близько $2 млн.
Про встановлення зв'язку з супутником після його запуску на орбіту особисто повідомив Володимир Зеленський.
"Січ-2-30" – це перший за 11 років власний супутник України на орбіті, за виключенням експерементальних наносупутників, розроблених КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Призначення супутника "Січ-2−30" – моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійних лих. При цьому він дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів тощо.
Проблема самого спутника связана с тем, что там нет криогенных двигателей для маневрирования. Там для корректировки орбиты используются маховики, для которых нужна энергия, а ее нет! Потому что сразу не смогли сориентировать на солнце
ПРИПУСКАЮ ЩО ГРОЩІ НА СУПУТНИК ПІШЛИ НА ВЕЛИКЕ КРАДІВНИЦТВО, А
АМЕРИКАНЦІ ЗАПУСТИЛИ НА ОРБІТУ ТАЧКУ КРАВЧУЧКУ З МІШКОМ КАРТОПЛІ,
ХТО Ж ТАМ РОЗБЕРЕ ЩО ПІД ЧОХЛОМ
Чи в багатьох ще відсутній зв'язок, чи то суто україньська біда?
Справа в тому, що його орієнтація зроблена на гіроскопах. Для їх роботи треба енергію.
Супутник викинуло невдало - сонячними батареями до Землі і енергії для гіроскопів немає.
Супутник хоч і повільно, але обертається. Кажуть, що через місяць розвернеться до сонця і тоді все запрацює.
Это стало приговором для спутника.
Ничего, что было сделано почти за 3 года ЗЕ или по его поручению так и не заработало.
що запущене по дорученню янелоха працює?
крім потоків.
супутник був запущений Україною , а не Зе. Це наша невдача і непотрібно перекладати відповідальність на когось іншого. Це по дитячи і безвідповідально
"За наявними даними, супутник має далекі від ******** характеристики, проте ініціатором його запуску ракетою компанії Ілона Маска https://biz.censor.net/news/3260684/goskosmos_otsenil_stoimost_zapuska_ukrainskogo_sputnika_raketoyi_ilona_maska_v_2_millionahttps://biz.censor.net/n3312770"
вікія пише :
розроблення супутника почалось у https://uk.wikipedia.org/wiki/2015 2015 році.
У https://uk.wikipedia.org/wiki/2019 2019 році було закінчено збирання супутника
Загальна вартість робіт склала 245 млн грн, вартість запуску ракетою-носієм Falcon 9 - 2 млн дол.
Тобто всього 3 роки виробу.
https://biz.censor.net/user/398857, ти б менше читав всіляких журнашлюх, а більше гуглив!
https://topgir.com.ua/samye-dorogie-*************-rolls-royce-stali-zhestkim-deficitom-v-ukraine-293822/ https://topgir.com.ua/samye-dorogie-*************-rolls-royce-stali-zhestkim-deficitom-v-ukraine-293822/
Вот они какие украинские спутники!!!
Интересно было бы глянуть справочки об уплате налогов у хозяев этих авто!