Апеляційний суд переніс розгляд скарг щодо запобіжного заходу для Порошенка

Київський апеляційний суд переніс розгляд скарги на рішення Печерського райсуду Києва щодо обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання п’ятому президенту, народному депутату Петру Порошенку.
Як повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань, засідання перенесли на 11 лютого.
До апеляційного суду не поступили матеріали кримінального провадження з Печерського райсуду Києва, пише Укрінформ.
"Матеріали кримінального провадження з Печерського райсуду столиці не надійшли. З причин, які не залежать від колегії суддів. У зв'язку з цим провести сьогодні апеляційний розгляд за поданими апеляційними скаргами неможливо. Колегія суддів знімає дану справу з апеляційного розгляду та призначає нову дату судового засідання, яке відбудеться 11 лютого 2022 року об 11 годині", – оголосив головуючий суддя.
Раніше повідомлялося, що сторони обвинувачення та захисту оскаржили рішення щодо запобіжного заходу для Порошенка. Прокурори наполягають на застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 1 млрд грн. Адвокати, зі свого боку переконані, що будь-який запобіжний захід не є законним, тому що підозра не обґрунтована.
Нагадаємо, 19 січня Печерський районний суд Києва призначив запобіжний захід п'ятому президенту Петру Порошенку у вигляді особистого зобов'язання. Прокурори просили обрати для нього запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою застави на суму 1 млрд грн.
Як повідомлялося, наприкінці грудня минулого року ДБР направило п'ятому президенту Петру Порошенку підозру у державній зраді та сприяння терористичним організаціям у рамках справи про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. Сам Порошенко до оголошення підозри поїхав за кордон, звідки повернувся 17 січня та прибув до суду.
Крім того, 6 січня Печерський районний суд Києва на вимогу Офісу генпрокурора наклав арешт на все майно Порошенка.
Нагалаємо, раніше Офіс генпрокурора у цій же справі повідомив про підозру ексміністру енергетики Володимиру Демчишину у вчиненні за попередньою змовою групою осіб сприяння діяльності терористичних організацій (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 258-3 КК України).
За даними слідства, Демчишина було залучено "вищим політичним керівництвом держави до укладання угод на поставку вугілля з територій, підконтрольних терористичним організаціям".
Йдеться про закупівлю вугілля для державного "Центренерго" на суму 200 млн грн у двох вуглевидобувних підприємств, що лишилися на окупованій території, для чого Міненерго під керівництвом Демчишина перереєструвало їх у Києві.
Раніше у цьому кримінальному провадженні за матеріалами Служби безпеки України було повідомлено про підозру народному депутату Віктору Медведчуку (ст. 111 КК (державна зрада) та ст. 258-3 ч. 1 КК (сприяння діяльності терористичної організаці).