Міносвіти витратило за рік на придбання підручників для шкіл 560 мільйонів

Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти" Міністерства освіти і науки у 2021 році уклала угоди про друк підручників та посібників для різних навчальних закладів на 562,41 млн грн.
Про це пишуть Наші гроші з посиланням на дані в системі ProZorro.
Як і в 2020 році, половину суми отримали три традиційні найбільші постачальники:
- ТОВ Видавництво "Ранок" – 120,97 млн грн;
- ТОВ "Видавництво Генеза" – 82,04 млн грн;
- ТОВ "Український освітянський видавничий центр "Оріон" – 81,17 млн грн.
Найбільшим накладом у 430 тисяч екземплярів на найбільшу суму 18,68 млн грн видадуть у ТОВ Видавництво "Ранок" підручник "Фізика" для 8 класу по 43 грн. Підручники для звичайних шкіл із великими накладами від 100 тис. екземплярів коштують по 35-63 грн.
Тендери провели за переговорною процедурою, оскільки саме ці видавництва мають виключні майнові права на придбані підручники. Список останніх затверджує МОН.
Водночас ДП "Всеукраїнське спеціалізоване видавництво "Світ" Фонду держмайна вийшло на 7 місце серед постачальників підручників, отримавши за рік замовлень на 17 млн грн.
Саме це державне видавництво має надрукувати малотиражні підручники, які виявились найдорожчими. У тому числі "Румунську мову" для 8 класу із поглибленим вивченням філології по 2 568 грн, польську "Інформатику" для 4 класу по 2 031 грн та польську "Математику" для 4 класу, перша частина якої коштує 1 629 грн, а друга – 1 467 грн. Раніше такого рівня цін досягали тільки підручники шрифтом Брайля для сліпих дітей та дітей із пониженим зором, а підручники для шкіл з навчанням іноземними мовами коштували не більше 880 грн, відзначає видання.
Засновниками харківського "Ранку" є Віктор Круглов та ТОВ "Видавнича Група "Основа". Останнє заснували Інна Гришина і ТОВ "Тріада Принт", чиїми власниками є Заза Джеджея, той же Віктор Круглов та його ж із Дмитром Томашком ТОВ "Веста".
Київським "Видавництвом Генеза" володіють Олексій Дубас, Віктор Єзловецький, Володимир Дейкало, Олег Фурман і Марія Чижевська, а директором є Микола Чаюн.
Засновником столичного "УОВЦ "Оріон" є Олег Костенко, Владлен Маценко та АТ "ЗНВКІФ "Вай Тейп" згаданого вище Олега Фурмана. Костенко також володіє ТОВ "Навчально-методичний центр "Освіта для майбутнього" разом із Фурманом, Маценком, фондом "Вай Тейп" та Олександром Шаповалом. Крім того, Костенко є засновником ТОВ "Перший український незалежний науково-дослідницький "Видавничий центр" разом із Володимиром Васкулом, який колись керував нині припиненим ТОВ "Генеза-Південь".