Кабмін знову відклав обмеження націнки на пшеничний хліб на прохання Мінагрополітики

Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні знову зняв з розгляду питання щодо внесення хліба пшеничного до переліку товарів із суттєвою соціальною значимістю, націнка на які у роздрібному продажу не повинна перевищувати 10% до закінчення карантину.
Про це прем'єр-міністра Дениса Шмигаля під час засідання уряду попросив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Дзьоба, повідомляє Інтерфакс-Україна.
На прохання заступника міністра розгляд відповідного проєкту постанови було скасовано.
Як повідомлялося, питання обмеження націнки на пшеничний хліб на рівні 10% розглядалося на попередньому засіданні уряду 19 січня, але його розгляд було відкладено на прохання міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка.
Згідно з пояснювальною запискою до проєкту відповідної постанови, ціноутворення на хліб пшеничний потребує державного регулювання, щоб уникнути "зловживань суб'єктів господарювання своїм становищем" та забезпечення доступності хліба для населення.
Також внесення хліба пшеничного до переліку "соціальних" продуктів дозволить його виробникам отримати доступ до закупівлі природного газу українського видобутку за пільговими цінами, передбаченими для компаній, що виробляють соціально значущі продукти харчування.
Документ уточнює, що хліб пшеничний у 2021 році подорожчав через зростання цін на енергоресурси в Україні на 22,9%-23,8% (4,9-6,4 грн) залежно від класу борошна.
Нагадаємо, 12 січня Кабінет міністрів обмежив націнку при роздрібній торгівлі продуктами харчування на рівні до 10%. Йдеться про гречку, цукор, борошно, українські макарони, молоко жирністю 2,5%, олію, яйця, птицю (курячу тушку) та вершкове масло жирністю 72,5%. У грудні аналогічні обмеження були введені для двох видів хліба – хліб житньо-пшеничного та батона.
Виробники цих продуктів харчування також мають право купувати газ у приватних добувних компаній за пільговими цінами.