"Ощадбанк" знизив базовий тариф на еквайринг для бізнесу слідом за "Приватбанком"

Державний "Ощадбанк" встановив єдиний тариф за надання послуг еквайрингу для всіх клієнтів з 1 лютого до 1,8%.
Як повідомляє пресслужба банку, зміна тарифу на еквайрингове обслуговування для діючих клієнтів відбудеться автоматично.
В банку нагадали, що тариф на підключення еквайрингу з використанням додатку "ОщадPAY", який є одночасно і терміналом, і касовим апаратом у смартфоні, становить 1,7% суми операції без додаткових комісій за умови зарахування платежів на рахунок у банку.
"Ощадбанк" займає друге місце на ринку еквайрингу. Його еквайрингова мережа становить понад 80 тис. POS-терміналів, а кількість партнерів – понад 29,5 тис.
Як повідомлялося, раніше державний "Приватбанк" встановив з 15 січня для бізнес-клієнтів єдиний базовий розмір комісії за послуги еквайрингу у торгівельних точках (прийому платежів за банківськими картками) у розмірі 1,8%. Водночас банк зберіг щомісячну фіксовану комісію в розмірі 400 грн.
Як відомо, "Приватбанк" є найбільшим постачальником послуг еквайрингу з часткою 60% від ринку.
Читайте також: "Ощадбанк" запустив сервіс платіжного терміналу в смартфоні
Як повідомлялося, із 26 листопада міжнародні платіжні системи Visa та Mastercard знизили розмір ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій інтерчейндж в Україні до рівня 1,2%.
Нагадаємо, у травні Нацбанк спільно з платіжними системами Visa та Mastercard підписали Меморандум про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні. Наголошувалося, що сторони погодили підхід до поступового зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій (інтерчейндж).
Раніше "Ощадбанк", "Приватбанк" і "Райффайзен Банк" заявили про готовність поетапно знизити комісію інтерчейндж і закликали Верховну Раду відмовитися від ринкового регулювання комісії за еквайринг. Це звернення також підтримала платіжна система Mastercard.
"Приватбанк", "Ощадбанк" та "Райффайзен Банк" разом займають 87% ринку оплати через POS-термінали. Банки-власники платіжних терміналів отримують найбільшу частку комісії інтерчейндж за безготівкові платежі (2-3% від суми купівлі).
Нагадаємо, у лютому Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №4178, згідно з яким розмір інтерчейнджу пропонується поступово знизити до 1% від суми транзакції з 2021 року з подальшим зниженням до 0,3% у 2022 році. Проти його прийняття різко виступили банки та платіжні компанії.