748 відвідувачів онлайн
6 393 0

"Укрнафта" через суд скасувала спецдозвіл компанії Новинського на видобуток газу (оновлено)

Окружний адміністративний суд Києва прийняв рішення про видачу спецдозволу на розробку Свистунківсько-Червонолуцького газоносного родовища ТОВ "Аркона Газ-Енергія".

Як повідомляє пресслужба "Укрнафти", спецдозволом на розробку цього родовища вона володіла з 2004 по 2014 роки, однак у 2014 році дозвіл був переданий від "Укрнафти" до ТОВ "Аркона Газ-Енергія"..

"Вказаний спецдозвіл без публічного конкурсу, за безцінь, в порушення процедур встановлених законом був наданий ТОВ "Аркона Газ-Енергія", яке ЗМІ пов’язували з інтересами колишнього президента України. Наразі, компанія належить групі Smart Energy Вадима Новинського", – сказано в повідомленні.

Зокрема, рішенням суду було:

  • скасовано рішення Державної комісії по запасах корисних копалин при Держгеонадрах від 28 вересня 2016 року, яким протиправно було об’єднано Свистунківске та Червонолуцьке родовище та санкціоновано апробацію запасів Червонолуцького родовища після проведеного державного затвердження запасів на цьому родовищі ПАТ "Укрнафта" ще у 2010 році, а також скасовано рішення Держгеонадр від 22 листопада 2016 року, яким вводилося в дію вказане рішення ДКЗ;
  • скасовано наказ Державної служби геології та надр України №217 від 15 травня 2017 року щодо надання ТОВ "Аркона Газ-Енергія" на 20 років спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі ДПР з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка) Свистунківсько-Червонолуцького родовища;
  • визнано недійсним спеціальний дозвіл № 4830 від 18 травня 2017 року, виданий ТОВ "Аркона Газ-Енергія" на геологічне вивчення нафтогазонасосних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка) Свистунківсько-Червонолуцького родовища.

Зазначається, що Держгеонадр приймало участь у цій справі у якості відповідача, відстоювало інтереси ТОВ "Аркона Газ-Енергія" та "наполягало на законності свого рішення, попри переконливі докази зворотнього", сказано в повідомленні "Укрнафти".

"ПАТ "Укрнафта" вкотре закликає менеджерів та акціонерів публічної компанії Enwell Energy, якою за $8,63 млн було придбано ТОВ "Аркона Газ-Енергія", а фактично права на видобування значних покладів природного газу та газового конденсату на Свистунківському та Червонолуцькому родовищах, утриматися від геологічної розвідки на них, до закінчення усіх наявних судових процесів з оскарження законності видачі Арконі спеціального дозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького родовища та розгляду кримінального провадження №52018000000000182 у Вищому антикорупційному суді", – підкреслили в "Укрнафті".

Читайте також: Компания Новинского отсудила лицензию на добычу газа, выданную бывшим менеджерам Порошенко

Як повідомлялося, у вересні минулого року НАБУ та САП завершили досудове розслідування корупційної схеми отримання ТОВ "Аркона Газ-Енергія" права на користування Свистунківсько-Червонолуцьким газоконденсатним родовищем у Полтавській області за штучно заниженою вартістю, що завдало державі збитків на 196,8 млн грн.

У цій справі наприкінці липня 2020 року НАБУ провело обшуки в центральному офісі групи компаній Smart Energy Вадима Новинського.

Нагадаємо, компанія Regal Petroleum Новінського наприкінці березня 2020 року оголосила про придбання за $8,63 млн ТОВ "Аркона Газ-Енергія". Перший транш за угодою склав $4,32 млн. Решту виплат буде перераховано колишнім власникам компанії у разі задовільного врегулювання претензій до "Аркони" щодо ліцензії.

Раніше засновниками "Аркона Газ-Енергія" були Олександр Нещотний, Ігор Мичко, Олексій Гребенченко та білізська компанія "Ешбері Юніверсал ЛТД". Гребенченко на початку 2000-х років працював у ВАТ "Укропкульттовари", кінцевим бенефіціарним власником якого був п'ятий президент Петро Порошенко.

Також Гребенченко раніше працював у компанії "Ековіс Бондар та Бондар юридичне бюро". У цьому ж юридичному бюро у 2007-2009 роках працював Олексій Маловацький – член Вищої ради правосуддя. Його дружина Наталія Маловацька у другому кварталі 2017 року перерахувала співвласникам "Аркона Газ-Енергія" Мичко та Нещотному за майже 1,4 млн грн кожному. Ці суми відповідали вартості їх часток у статутному капіталі "Аркона Газ-Енергія", які вони продали "Ешбері Юніверсал ЛТД".

Маловацький під час виборів президента у 2014 році був заступником керівника юридичної служби Порошенка та керував юрслужбою "Блоку Петра Порошенка" під час парламентських виборів.

Затверджені Держкомісією із запасів корисних копалин запаси вуглеводнів ліцензійної ділянки становлять 38 млн барелів нафтового еквівалента (MMboe), зокрема запаси природного газу – 4,9 млрд куб. м, конденсату – 0,86 млн. тонн. 

Джерело:  "Укрнафта"
Коментувати
Сортувати: