МВФ на цей рік прогнозує повільне відновлення світової економіки

Відновлення світової економіки в цілому та економік окремих країн у 2022 році буде продовжуватися, але повільними темпами, зокрема через пандемію.
Про це сказала глава МВФ Крісталіна Георгієва на панелі "Глобальна економічна перспектива" в рамках Всесвітнього економічного форумі в Давосі, передає Укрінформ.
За словами Георгієвої, у прийнятті рішень, які впливають на економічну ситуацію, країни повинні бути гнучкішими і не діяти за універсальними алгоритмами.
"У 2022 році буде багато перешкод: інфляція, продовження пандемії та високий рівень держборгу. Які наші очікування? Припускаємо, що відновлення продовжиться, але буде проходити повільнішими темпами, що частково пов'язано з новим зростанням захворюваності. Також зростає інфляція, а держборг досяг рекордного показника 226 трлн", – сказала Георгієва.
За її словами, ще одна складність на поточний рік – це необхідність діяти гнучко, не беручи за основу вже напрацьовані шаблони, а спираючись на конкретні дані.
"У 2020 році практично у всіх країнах вживалися подібні політичні заходи, оскільки ми всі стикалися з аналогічною ситуацією, бо економіки наших країн перестали зростати. Нині ж ситуація виглядає по-різному в різних країнах. Тому немає готових, однакових, універсальних для всіх країн рішень. Тому ще найближчий рік буде непростим", – сказала очільниця МВФ.
Щодо високого рівня інфляції, то Георгієва зазначила, що в першу чергу важливо зрозуміти її причини.
"Необхідно зробити аналіз та чіткі висновки. У цьому відповідальність не лише на центральних банках. Існує кілька причин високого рівня інфляції: попит зростає стрімкими темпами, а пропозиція від попиту відстає. Окрім того, дуже часто постачання дає збої, у тому числі через пандемію. Тому й пропозиція страждає. Зростають ціни на продовольство, що зумовлено змінами клімату та зростанням цін на енергоносії. Тут багато факторів впливу, у тому числі геополітична напруга", – сказала Георгієва.
Серед інших негативних явищ, спровокованих пандемією, що впливають на світову економіку, вона також назвала зміни на ринку праці.
Раніше повідомлялося, що в Міжнародному валютному фонді хочуть створити новий трастовий фонд для сприяння країнам у досягненні стійкості та довгострокової стійкості на $50 млрд.