До програми медичних гарантій включили кілька нових послуг, – глава НСЗУ

До Програми медичних гарантій на 2022 рік включили кілька нових послуг, які не діяли минулого року. Це хірургічні операції та пакет послуг щодо готовності реагування на надзвичайні ситуації, зокрема, інфекційного характеру.
Про це розповіла голова НСЗУ Наталія Гусак в інтерв’ю Укрінформу.
"Загалом Програма медичних гарантій у 2022 році передбачає 38 пакетів медичних послуг. Наприклад, при детальному аналізі стало зрозуміло, що є необхідність введення нової послуги – це хірургічні операції дорослим і дітям в умовах стаціонару одного дня. Вона дасть можливість стимулювати розвиток стаціонарно-замісних підходів і втілювати сучасні підходи до надання медичної допомоги", – сказала Гусак.
Крім того, у Програму медгарантій включили такий пакет, як готовність до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема, інфекційного характеру.
"Цього пакету не було у минулому році. І оскільки ми все ж таки не вийшли із карантинних обмежень, то вже цього року ми готові контрактувати заклади і платити їм за готовність реагувати на інфекційні захворювання. Цей новий пакет дозволить забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень та закладів. На цей напрям у ПМГ-2022 передбачено 2,5 млрд грн. До прикладу, у Чернівецькій області таких закладів буде законтрактовано 5", – повідомила голова НСЗУ.
Також, за словами Гусак, бюджет Програми медичних гарантій на 2022 рік збільшено на 33,8 млрд у порівнянні з 2021 роком (123,5 млрд).
"157,3 млрд грн – це найбільша сума з Держбюджету від початку трансформації фінансування системи охорони здоров’я України", – зазначила Гусак.
Також вона розповіла, що департаменти охорони здоров’я обласних адміністрацій мали можливість розробити ефективну мережу інфекційних медзакладів, розраховуючи один заклад на 200 тис. населення. Власники та керівники такого закладу, який отримуватиме більше мільйона гривень фінансування кожного місяця, повинні розуміти, що він використовуватиметься в тому числі й для надання стаціонарної допомоги пацієнтам у разі виникнення інфекційної небезпеки.
Водночас, у НСЗУ повідомили, що госпітальна мережа закладів, які надають стаціонарне лікування пацієнтів, хворих на COVID-19, не обмежуватиметься винятково закладами, які будуть законтрактовані на пакет "Готовність до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях". Якщо з якихось причин пацієнт із коронавірусною хворобою потрапить у заклад, який не має договору з НСЗУ на готовність, то НСЗУ заплатить такій лікарні за пакетом стаціонарної допомоги пацієнтам із COVID-19 за умови укладеного договору. Для пацієнта, вся необхідна медична допомога буде безоплатною.
Раніше повідомлялося, що за січень-листопад 2021 року Національна служба здоров'я України заплатила лікарням за лікування пацієнтів з COVID-19 понад 11 млрд грн.