Міненерго анонсувало перший аукціон з продажу пільгового газу для виробників продуктів

Перші торги з продажу газу приватних видобувних компаній за пільговими цінами для пореб виробників продуктів харчування мають відбутися на "Українській енергетичній біржі" у понеділок, 17 січня, о 15:00.
Як повідомляє пресслужба Міністерства енергетики, сьогодні наказом міністерства затверджено персональний склад та положення про комітет з нагляду за біржовими торгами, він вже розпочав прийом заявок на участь у торгах.
"З метою організації та проведення торгів просимо суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість (споживачів природного газу), надати заявки за відповідною формою на електронну адресу сьогодні до 16:00", – зазначається у повідомленні.
Міненерго додає, що після отримання заявок комітет з нагляду затвердить список компаній, допущених до торгів, зокрема, відповідно до переліку суб’єктів господарювання, затвердженого наказом Мінагрополітики.
Перелік споживачів природного газу, допущених до торгів комітетом з нагляду, буде опубліковано на сайті УЕБ.
Читайте також: Кабмін оприлюднив порядок продажу газу за пільговими цінами для виробників продуктів харчування
Як повідомлялося, 12 січня Кабінет міністрів затвердив порядок організації біржових торгів із продажу приватниками газу внутрішнього видобутку для задоволення потреб суб'єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, які мають суттєву соціальну значимість.
Раніше Мінагрополітики внесло в реєстр для отримання газу за пільговими цінами 6803 виробників борошна, молока, хліба, яєць, птиці та олії соняшникової. Вони отримають право купувати у приватних компаній газ з обмеженою націнкою в розмірі 25%.
Для цього Кабінет міністрів зобов’язав приватні газовидобувні компанії продавати 20% обсягів газу власного видобутку на "Українській енергетичній біржіˮ до 30 квітня 2022 року. За попередніми даними, у січні 2022 року газовидобувні компанії мають продати близько 80 мільйонів кубометрів "блакитного палива" українського видобутку виробникам продуктів.
Після цього Асоціація газовидобувних компаній України (АГКУ), яка об'єднує великі видобувні компанії, розкритикувала це рішення, назвав його незаконним.
вопрос, КТО, ****, довел до энергетичесского и продовольстенного кризиса
страну, которая пятая или шеста в МИРЕ по продовольствию и имеет на 100% свои природные запасы энергоресурсов не стоит?