Україна встановила зв’язок із супутником "Січ-2-30"

Національний центр управління та випробувань космічних засобів поблизу м. Дунаївці на Хмельниччині успішно провів перший сеанс зв’язку з нашим супутником "Січ-2-30", який 13 січня був виведений на космічну орбіту.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Telegram.
"Наразі з апаратом встановлено стійкий зв'язок, усі його бортові системи працюють у штатному режимі", – додав він.
За словами глави держави, дані, отримані завдяки "Січ-2-30", допомагатимуть у роботі українським аграріям, картографам, а також у сферах лісового та водного господарства, безпеки й оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих.
Крім того, український супутник буде інтегрований у програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus.
"Переконаний, що успішна реалізація таких масштабних космічних проектів і надалі забезпечуватиме Україні гідне місце серед провідних космічних держав світу, а вітчизняна аерокосмічна галузь завжди буде візитівкою нашої країни", – наголосив Зеленський.
Нагадаємо, 13 січян американська ракета Falcon 9 компанії SpaceX успішно вивела на орбіту український супутник "Січ-2-30". Запуск відбувся з бази ВПС США на мисі Канаверал у Флориді.
Як повідомили у SpaceX, український супутник "Січ" було успішно виведено на орбіту в рамках місії Transporter-3. Це третя спеціальна місія SpaceX для спільного використання, на борту ракети знаходилось 105 космічних апаратів майже 30 операторів із двох десятків країн світу. Вага кожного не перевищує 200 кг. Вартість запуску для одного міні-супутника оцінюється у $1 млн.
"Січ-2-30" – це перший за 11 років власний супутник України на орбіті.
Нагадаємо, у травні ДП "КБ "Південне" ім. М.К. Янгеля" уклало контракт з компанією IsiLaunch щодо виведення на орбіту космічного апарату "Січ-2-30". Запуск супутника мав відбутися з пускового майданчика компанії SpaceX за допомогою ракетоносія Falcon-9.
Очільник Держкосмосу Володимир Тафтай оцінив запуск українського супутника ракетою Ілона Маска у $2 млн.
Як повідомлялося, раніше віцепрем'єр Олег Уруський заявляв, що рішення обрати американську компанію SpaceX Ілона Маска для запуску у грудні 2021 року супутника дистанційного зондування землі (ДЗЗ) "Січ 2-30 (2-1)" було ухвалено президентом Володимиром Зеленським.
ну и как, имеет мозги ?
"Клоун- аналитик "-- это нечто новое ....
Какова его отдача, так сказать и польза на фоне затрат на его создание и запуск?!