Компанія Коломойського стала найбільшим імпортером обладнання для майнінгу криптовалют

Найбільшими імпортерами спеціалізованого обладнання для майнінгу криптовалют в Україну є компанії Ігоря Коломойського та Андрія Веревського.
Про це свідчать підрахунки агентства бізнес-розвідки Molfar, повідомляє Forbes з посиланням на НВ Бізнес.
Так, лідером за вартістю ввезеного обладнання для майнінгу став Запорізький завод феросплавів Коломойського. У 2021 році підприємство ввезло в Україну блоків обробки інформації на $18,3 млн. Більшість обладнання (на $17,9 млн) поставили АТ ЗФЗ із Грузії від компанії Georgian Manganese наприкінці квітня 2021 року.
Georgian Manganese також входить в орбіту Ігоря Коломойського. У 2017 році Коломойський через цю компанію вклав $50 млн у майнінг-ферму і планував з партнерами видобути 50 000 біткоїнів.
Загалом Запорізький завод феросплавів імпортував із Грузії та Китаю обладнання для майнінгу майже на 750 млн грн.
Другу позицію за імпортом обладнання для майнінгу займає ТОВ "Агро Логістика Тиврів", яке завезло такої продукції на $1,54 млн. Фірма входить до групи Kernel Андрія Веревського.
Третє місце у списку займає компанія "Дата Процесінг Технолоджі", яка у серпні та жовтні 2019 року закупила обладнання для майнінгу на суму $1,15 млн. Ця фірма належить Олегу Шейку, який раніше очолював Державну службу України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.
До переліку, сформованому експертами Molfar, потрапили українські компанії та фізичні особи, які з 2017 року (з початку активізації майнінг-індустрії по всьому світу), згідно з даними сервісу 52wmb (аналізує митні накладні), закуповували обладнання для майнінгу криптовалюти – Asic на суму від $15 тис.. Досліджувалися безпосередньо закупівлі блоків обробки інформації (місцями з мінімально необхідними програмами), без урахування вартості іншого допоміжного обладнання та конструкцій.
Як повідомлялося, раніше журналісти програми "Схеми" з'ясували, що Запорізький завод феросплавів Ігоря Коломойського завіз із Грузії та Китаю обладнання для майнінгу криптовалюти. У цей же період завод отримував дешеву електроенергію від фірми "Юнайтед Енерджі", яка придбала її у держкомпанії "Енергоатом" зі знижкою. Законність цієї закупівлі наразі є предметом офіційного розслідування правоохоронців.