Кабмін скасував обов'язкову державну експертизу з енергозбереження

Кабінет міністрів 12 січня скасував вимогу щодо обов'язкової державної експертизи з енергозбереження, відповідною постановою скасувавши нормативні акти, які регламентували порядок проведення такої експертизи та її оплату.
Як повідомляється в пояснювальній записці до проекту ухвали, таке рішення продиктоване втратою сили закону "Про енергозбереження" на підставі закону "Про енергетичну ефективність", передає Інтерфакс-Україна.
Відповідно до закону "Про енергозбереження", Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження надавало адміністративну послугу державної експертизи з енергозбереження, що проводилася на платній основі.
Проведення держекспертизи з енергозбереження було обов'язковим у процесі правотворчої, інвестиційної, управлінської та іншої діяльності, пов'язаної зі здобиччю, переробкою, транспортуванням, зберіганням, виробництвом та споживанням паливно-енергетичних ресурсів.
Крім того, держекспертиза проводилася у випадках пріоритетного кредитування заходів щодо забезпечення раціонального використання та економії паливно-енергетичних ресурсів, а також при отриманні субсидій, субвенцій та дотацій для здійснення заходів щодо енергозбереження за рахунок бюджетних коштів.
Водночас законом "Про енергетичну ефективність" проведення державної експертизи з енергоефективності не передбачено, що стало підставою для її скасування урядом.
Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України на засіданні 29 грудня схвалив національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року.