1434 відвідувача онлайн
4 795 11

Міноборони витратило мільярд на нові арсенали, але будівництво провалилося, – ЗМІ. ВIДЕО

Міноборони витратило мільярд на нові арсенали, але будівництво провалилося, – ЗМІ. ВIДЕО

Будівництво нових сучасних складів боєприпасів для української армії, яке розпочалося чотири роки тому і мало завершитися до кінця 2021 року, провалилось.

На місці обіцяних арсеналів наразі лише недобудовані "коробки", іржава арматура і "втоплений бетон", йдеться у журналістському розслідуванні від bihus.info.

Зазначається, що Міноборони перерахувало на будівництво 1 млрд грн двом компаніям з корпорації "Укрбуд". Наразі доля коштів розглядається у суді.

Нові військові арсенали Міністерство оборони замовило у 2018-му – після пожеж і вибухів у військових. Загалом у трьох військових частинах до кінця цього року мали з'явитися 136 сховищ.

Один підряд на 1,95 млрд грн отримало ТОВ "БК "Укрбудмонтаж", ще два – на 2,3 млрд грн – ТОВ "Північно-український будівельний альянс" (далі – "ПУБА"). Перша компанія на той час була записана на дружину нардепа Максима Микитася, друга – на його парламентського помічника Андрія Якусевича. Обидві фірми входили до корпорації "Укрбуд".

Близько 100 млн грн авансів на закупівлю будівельних матеріалів підрядники отримали одразу, ще орієнтовно по 300 млн грн на кожен об’єкт було перераховано наприкінці 2018 року. Сума співмірна 80% вартості першої черги будівництва, яка передбачала зведення 35 сховищ. Роботи по першій черзі мали б завершитися до кінця 2019-го, а до цього – восени – підрядники повинні були відзвітувати за аванси.

Утім, вже на початку 2019 року замовник подав до суду на обох підрядників. Міноборони стверджувало: будівельники зривають календарний план робіт на всіх об’єктах, тому мають бути оштрафовані. Підрядники натомість звинувачували у зриві будівництва військових: вони нібито довго не могли підготувати майданчики під будівництво – розмінувати територію і вирубати ліс (сам підрядник не може самостійно виконувати ці роботи у військових частинах).

Міністерство суди програло. Але вже восени виявилося, що вчасно виконати роботи не виходить, а в перших числах жовтня взагалі припинилося будівництво 2-х із 3-х арсеналів. Цікаво, що це збіглося у часі з крахом корпорації "Укрбуд" і активною фазою кримінального провадження щодо участі топменеджменту "Укрбуду" в корупційній оборудці з квартирами Нацгвардії. Будвництво зупинилося наступного дня після оголошення підозри Микитасю.

Тож за тиждень військове керівництво, проєктувальники і Якусевич зібралися на нараду, під час якої намагалися вирішити питання з будівництвом, грошима і звітуванням за них. Відповідно до протоколу наради, Якусевич заявив, що добудує об’єкти за умови виплати нових авансів, а за старі відзвітувати не може – бо зміни до проєкту, які довелося вносити по ходу будівництва, досі не пройшли всі бюрократичні кола оформлення.

Військові ж відповіли, що видавати нових авансів не будуть, бо передплата й так сягнула 80% вартості першої черги на всі три об’єкти, а підрядники при цьому самовільно розпоряджаються грошима, перекидаючи їх між об’єктами без погодження із замовником, через що будівництво по суті відбувається на одному арсеналі з трьох. Зрештою на нараді погодили, що підрядник має продовжувати будувати, термін здачі черги посунуть, термін звіту за старі аванси теж, але нові видадуть тільки після звіту за попередні.

Однак, будівництво на двох арсеналах не відновилося, більше того – воно припинилося і на третьому. Навесні 2020-го в процес включився Генштаб, на арсеналах влаштували перевірку. Найгірша ситуація виявилася в Калинівці": з 10 запланованих сховищ – одна неповна "коробка" без даху і три фундаменти.

У Богданівці із 10 сховищ – готова тільки одна "коробка" (залізобетонний кокон без внутрішніх мереж), ще кілька фундаментів із "зачатками" стін, але армування виконане з браком і вже деформоване, подекуди фундамент або гідроізоляція втоплені у воді, із 20 км протипожежних водопроводів викопали лише 500 м.

Найбільше надій вселяла Цвітоха, адже саме сюди, за словами військових, підрядники нібито перекинули всі авансовані гроші. Однак замість 15 готових сховищ тут знайшли 12 "коробок", тобто жодне сховище так і не було закінчене. Усі три об’єкти і будівельні матеріали на майданчиках не були законсервовані, метал іржавіє і подекуди деформується.

Кожна сторона конфлікту має власну версію: замовник вважає, що будівельники самовільно покинули об’єкти, тому з ними розірвали контракти і перестали пускати на арсенали, а Якусевич переконує, що військові їх вигнали у розпал будівництва, анулювавши допуски.

Замовник з підрядниками пішли вирішувати суперечку у судовому порядку. МОУ вимагає повернути аванси, Якусевич доводить, що все й так пішло в будівництво. Наразі у справах по об’єктах "ПУБА" проводять експертизи. Судова тяганина триває вже два роки і весь цей час будівництво першої черги заморожене. Скільки ще часу займуть суди – незрозуміло, однак чим би вони не скінчилися – найвірогідніше, це ніяк не вирішить проблему ні з будівництвом, ні з грошима.

Тож перша черга нині заморожена. Над другою і третьою вже працюють нові підрядники, які отримали аванси і почали роботи на двох з трьох арсеналів. Втім, тепер строки здачі зсунулися ще на два роки.

Джерело:  bihus.info
Топ коментарі
+12
Одни погибают, другие наживаются. Во время войны за такое расстреливают.
показати весь коментар
07.12.2021 15:06
+7
Саботаж и коррупция. Деньги спижины, а арсеналы для боеприпасов не построены, мрази. И кто за это ответит?
показати весь коментар
07.12.2021 17:16
+5
Цікаво, а я б наприклад, спитав Генерального прокур...вора, чи бува, не хоче "око государєво" зазірнути у ЦЮ СРАКУ?
Чи тільки Бутусова ганяти майстри? 😡
показати весь коментар
07.12.2021 17:51
Коментувати
Сортувати:
У 19 бенефіциари помінялись, далі по протореній схемі.
показати весь коментар
07.12.2021 12:24 Відповісти
Проторена схема, це так як в Калинівці в 2017? Чи як? Уточніть будь-ласка.
показати весь коментар
07.12.2021 17:04 Відповісти
ТАК ЕСТЬ ХОРОШИЙ ПОВОД КОГО ТО СМЕСТИТЬ !)
показати весь коментар
07.12.2021 13:29 Відповісти
Одни погибают, другие наживаются. Во время войны за такое расстреливают.
показати весь коментар
07.12.2021 15:06 Відповісти
Круто
А тенденции выиграли наверное фирмы
С уставным фондом 1000грн
показати весь коментар
07.12.2021 16:10 Відповісти
Арсеналів немає... Але у когось з'явилися нові будинки, автвки, яхти, тощо.
І саме цікаве - раніше такого не було і ось знову!!!
показати весь коментар
07.12.2021 16:32 Відповісти
Саботаж и коррупция. Деньги спижины, а арсеналы для боеприпасов не построены, мрази. И кто за это ответит?
показати весь коментар
07.12.2021 17:16 Відповісти
А про такий спосіб вирішення майнових спорів в час війни як військово-польовий суд вже забули?
показати весь коментар
07.12.2021 17:25 Відповісти
Цікаво, а я б наприклад, спитав Генерального прокур...вора, чи бува, не хоче "око государєво" зазірнути у ЦЮ СРАКУ?
Чи тільки Бутусова ганяти майстри? 😡
показати весь коментар
07.12.2021 17:51 Відповісти
Так Резніков же сильний юрист. І не може розгребти? Чи не хоче?
P.S. Мене дивує, що сховища почали будувати усі разом, а не по черзі. Так хоч одне, але було би готовим
показати весь коментар
07.12.2021 20:31 Відповісти
Будемо вводити смертну кару, і робитиме це не гнилий корумпований парламент а розгніваний багатостраждальний народ!Який вміе тримати в руках зброю!
показати весь коментар
13.12.2021 20:13 Відповісти