Німеччина призупинила процес сертифікації "Північного потоку-2"

Федеральне мережеве агентство Німеччини (BNetzA) ухвалило рішення призупинити процес сертифікації оператора "Північного потоку-2" Nord Stream 2 AG.
Про це йдеться у повідомленні агентства
"Після ретельного вивчення документації агентство дійшло висновку, що сертифікувати оператора газопроводу "Північний потік-2" можна буде лише в тому разі, якщо цей оператор буде організований юридично відповідно до німецького законодавства", – йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що Nord Stream 2 AG вирішив не змінювати свою чинну юридичну форму, а замість цього заснувати дочірню компанію відповідно до німецького законодавства, щоб керувати виключно німецькою частиною газопроводу.
"Ця дочірня компанія має стати власником і оператором німецької частини газопроводу. Тоді дочірнє підприємство має виконати вимоги незалежного оператора передачі, як це визначено в Законі Німеччини про енергетичну промисловість", – додав німецький регулятор.
Додається, що процедура сертифікації буде призупинена, доки основні активи та людські ресурси не будуть передані дочірньому підприємству, а Bundesnetzagentur не зможе перевірити всю документацію.
"Коли ці вимоги будуть виконані, BNetzA зможе відновити свою експертизу, яка може тривати до чотирьох місяців, як це встановлено законом, підготувати проєкт рішення та надати його Європейській комісії", – підсумували в агентстві.
Нагадаємо, на початку вересня Федеральне мережеве агентство ФРН (Bundesnetzagentur, BNetzA) отримало документи на сертифікацію дочірньої компанії російського "Газпрому" – Nord Stream 2 AG – у якості незалежного газотранспортного оператора. Розгляд документів та ухвалення рішення займе до чотирьох місяців. Потім рішення має бути передано до Єврокомісії.
Наприкінці вересня Федеральне мережеве агентство допустило PGNiG та її дочірню компанію до процедури сертифікації дочірньої компанії російського "Газпрому" Nord Stream 2 AG як незалежного оператора "Північного потоку-2".
НАК "Нафтогаз України" та "Оператор ГТС України" подали свої заявки з проханням приєднатися до процедури сертифікації оператора газопроводу наприкінці жовтня. Уже 15 листопада було ухвалене рішення про дозвіл обом компаніям взяти участь у цьому процесі, але без права вето.