СБУ висунула нові звинувачення проти власника арештованого нафтопродуктопроводу оточення Медведчука

Служба безпеки України викрила керівництво ТОВ "Прикарпатзахідтранс", що спеціалізується на транспортуванні нафтопродуктів, на масштабному забрудненні та псуванні земель Закарпаття.
За даними слідства, екології регіону завдано збитків на суму понад 34 млн грн, повідомляє пресцентр СБУ.
За даними досудового слідства, наприкінці 2018 року це підприємство самовільно почало демонтаж резервної гілки нафтопроводу "Самара – Західний напрямок".
"Зокрема, демонтовано цистерни та майже 33 км трубопроводу. І це без жодної дозвільної документації. З метою отримання надприбутків, ділки приховано "закопували" у ґрунт небезпечні відходи із цистерн. При цьому вони постійно нарощували обсяги небезпечних речовин, що могло спричинити екологічну катастрофу", – зазначається у повідомленні.
Правоохоронці встановили, що внаслідок несанкціонованого демонтажу трубопроводу, залишками паливно-мастильних матеріалів забруднено майже 20 тис. кв. м земель. Частина із них – поблизу місцевого водозабору.
За висновками експертів, дії зловмисників призвели до тяжких наслідків із забруднення та псування земель. Інженерно-екологічна експертиза підтвердила суму завданих державі збитків на понад 34 млн грн.
"Під час обшуків за місцями діяльності підприємців та відокремленого підрозділу нафтобази правоохоронці вилучили документацію, яка доводить проведення оборудки. Наразі колишньому головному інженеру компанії "Прикарпатзахідтранс" вже повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість)", – повідомляють в СБУ.
Також тривають слідчі дії у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 239 (забруднення або псування земель), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.
Читайте також: "Укртранснафта" договорилась о поставках дизтоплива из России по трубопроводу окружения Медведчука, – СМИ
Як повідомлялося, раніше президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення РНБО від 19 лютого, яким доручено вжити невідкладних заходів для повернення майна нафтопродуктопроводу "Прикарпатзахідтранс" державі.
Після цього суд заарештував частину нафтопродуктопроводу "Самара - Західний напрямок", яким керувала компанія "Прикарпатзахідтранс", пов'язана із оточенням Віктора Медведчука. Майно цієї компанії, включаючи дизпальне у трубопроводі, передано в управління державній "Укртранснафті".
Нагадаємо, у 2015 році російський оператор нафтопродуктів "Транснефть" заявила про продаж "Прикарпатзахідтрансу" швейцарській фірмі ITC Industry Trading Company SA німця Анатолія Шефера. За даними ЗМІ, він пов'язаний із оточенням Віктора Медведчука.
У квітні 2019 року білоруський "Нафтобітумний завод", кінцевим бенефіціаром якого вказаний місцевий бізнесмен Микола Воробей, став власником 51% "Прикарпатзахідтрансу". Інші 49% залишилися за швейцарською компанією International Trading Partners (ITP) (48%) та її власником Анатолієм Шефером (1%).
Нагадаємо, наприкінці вересня 2017 року рада директорів "Роснафти" схвалила угоду про постачання на експорт дизпалива компанії ITC Industry Trading Company SA Шефера в об'ємі від 30 млн до 50 млн тонн (від 3 млн до 5 млн тонн на рік у опціоні постачальника).
Продаж палива з труби вже в самій Україні контролювала група Proton Energy Ніссана Моїсеєва, який також пов'язаний із Медведчуком. Моїсеєв стверджує, що з Медведчуком у нього не ділові, а дружні стосунки.
Крім того, РНБО ввела санкції щодо лідера партії "Опозиційна платформа - За життя" та кума російського президента Віктора Медведука, його дружини Оксани Марченко та оточення. На дружину та оточення Медведчука оформлено бізнес депутата. За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, санкції запроваджено через розслідування СБУ щодо причетності Медведчука до фінансування тероризму (ст. 258-5 КК України).