"Енергоатом" пояснив придбання потужностей для імпорту електроенергії з Білорусі

НАЕК "Енергоатом" пояснює купівлю пропускної спроможності міждержавного перетину для імпорту електроенергії з Білорусі необхідністю створення резерву відповідно до вимог режиму роботи Об’єднаної енергетичної системи України.
Про це повідомляє пресслужба держкомпанії.
"Одним із таких варіантів може бути резервування невеликих обсягів електроенергії з Білорусі. Наявність такої можливості дасть змогу створити резерв потужності на випадок позаштатних ситуацій у разі аномальних температур, забезпечивши потреби населення в дешевій електроенергії завдяки атомній генерації, а також запобігти її дефіциту на внутрішньому ринку", – сказано у повідомленні.
В компанії нагадали, що на сьогодні ДП "НАЕК "Енергоатом", яке виробляє 57% електроенергії в Україні, а в зимовий період частку атомної енергії планується довести до 70%.
"Вперше в історії України одночасно працюватимуть щонайменше 14 з усіх 15 енергоблоків вітчизняних АЕС. У зв’язку з цим "Енергоатом" розглядає всі можливі варіанти створення резерву електроенергії відповідно до вимог режиму роботи Об’єднаної енергетичної системи України", – наголошує держпідприємство.
Як повідомлялося, державне підприємство "НАЕК "Енергоатом" викупило 885 МВт потужності доступу до міждержавного перетину для імпорту електроенергії в Білорусі на листопад з можливих 900 МВт.
Водночас, за даними ЗМІ, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), не продовжуватиме заборону на імпорт електроенергії з Російської Федерації та Білорусі на листопад через низькі запаси вугілля на ТЕС та загрозу дефіциту електроенергії.
Нагадаємо, у травні НКРЕКП обмежила доступну пропускну спроможність для імпорту електроенергії в Україну з боку держав, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства (Росія, Білорусь) до 0 МВт до 1 жовтня року. Пізніше заборона на імпорт електроенергії була продовжена ще на місяць.