1482 відвідувача онлайн
502 1

"Нафтогаз" готовий постачати газ для виробничо-технологічних потреб облгазів, – Вітренко

НАК "Нафтогаз України" готовий стати постачальником газу для покриття виробничо-технологічних потреб газорозподільних підприємств (обл- та міськгазів), що дозволить збалансувати їх тарифи на розподіл газу.

Про це сказав голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко на 7 українському газовому форумі "Східно-європейський газовий хаб. Green deal. Українська ініціатива", передає Інтерфакс-Україна.

"У нас є певний провал і невідповідність європейським правилам на ринку: облгази фактично не мають постачальника, немає балансування відповідних відборів облгазів. "Нафтогаз" готовий і тут довести свою роль лідера у формуванні справжнього ринку. Ми готові бути одним із постачальників для облгазів", - сказав Вітренко. 

За його словами, постачання газу для виробничо-технологічних потреб газорозподільних підприємств відповідає напрямам діяльності НАК, затвердженим Кабінетом міністрів.

"Ми розуміємо їх (облгазів) проблеми, коли тарифи встановлюються регулятором, адже вони повинні бути збалансовані й покривати справедливі витрати", - зазначив Вітренко.

Крім того, як пояснив він, інформаційна хвиля про очікуване різке зростання тарифів на розподіл газу, що проходить в даний час, є фейковою й маніпулятивною.

"За допомогою "Нафтогазу" уряд і держава зробили так, що люди отримують газ за ціною близько 8 грн за кубометр тобто катастрофічна ситуація на ринку на населення не впливає, і на теплокомуненерго теж. Нас лякали захмарними тарифами на тепло, але насправді вони рости не будуть. Тепер ось лякають тарифами на розподіл", - резюмував Вітренко.

Він нагадав при цьому, що тарифи на розподіл газу для обл- та міськгазів встановлює Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і компослуг (НКРЕКП).

Як повідомлялося, оператори газорозподільних мереж (облгази) ініціюють зростання тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік на 61-443%, однак обґрунтованість цих пропозицій ще не перевірялася регулятором і тарифи для них не затверджувались. 

У грудні минулого року НКРЕКП підвищила тарифи на розподіл газу на 2021 рік для 20 з 22 облгазів, у підсумку тарифи деяких з них зросли майже вдвічі.

Тоді підвищення тарифів у Нацкомісії пояснили необхідністю компенсувати недоотриманий тарифний виторг облгазів за 2015-2019 роки, а також компенсувати витрати, пов'язані з різницею в цінах при закупівлі в попередніх роках природного газу, необхідного для забезпечення виробничо-технологічних потреб.

Коментувати
Сортувати:
А держава не хоче забрати все назад в свою власність і не потрібно нікому нічого компенсувати і надавати
показати весь коментар
28.10.2021 15:46 Відповісти