Україна може запропонувати іноземним партнерам 40% потужностей підземних сховищ газу, – "Укртрансгаз"

Оператор газосховищ використовує близько 60% потужностей підземних сховищ газу (ПСГ) для задоволення потреб України в газі. Решта обсягів можуть використовуватися для роботи з іноземними партнерами та вирішення стратегічних питань енергетичного ринку України та Європи.
Про це повідомив в.о. генерального директора "Укртрансгазу" Сергій Перелома в Facebook.
"Наразі ми в Операторі газосховищ бачимо кілька напрямків розвитку, котрі допоможуть як розвинути бізнес зі зберігання газу в Україні, так і посилити енергетичну безпеку на континенті загалом. Так, одним із способів залучити до українських ПСГ ми бачимо створення нових додаткових об’єднаних продуктів (bundle products). Перший такий продукт – Митний склад + short haul – минулого року показав свою високу ефективність: 58% запасів газу нерезидентів протягом сезону закачування-2020 надійшло до України саме цим шляхом", – написав Перелома.
Саме тому, за його словами, Україна сьогодні вивчає можливість запровадження нового, вже транскордонного, bundle product, який об’єднає послуги Оператора ПСГ України, а також операторів ГТС України та сусідніх європейських країн.
"Ми продовжуємо працювати і з темою зберігання страхових запасів газу ЄС в Україні. Для гарантування енергетичної безпеки у пікові періоди споживання європейським країнам необхідно формувати запаси газу на рівні 25-30% річного споживання. Однак потужності ПСГ для цього є далеко не в усіх членів ЄС. Відтак Оператор пропонує європейським партнерам до 10 млрд кубометрів обсягів ПСГ для довгострокового зберігання таких стратегічних запасів. Роботу над реалізацією цієї стратегії ми разом із колегами з ряду державних відомств уже розпочали. Кінцевий результат може відіграти визначальну роль у посиленні енергетичної безпеки та незалежності країн Європейського континенту. І України в тому числі", – добав він.
Окрім того, Оператор газосховищ України готовий запропонувати свої ПСГ для зберігання газу, що постачається до Європи в скрапленому вигляді.
Як повідомлялося, 3 жовтня Україна призупинила закачування газу в сховища, а з 5 жовтня розпочала відбір.
За даними оператора українських газових сховищ компанії "Укртрансгаз", на 1 жовтня запас газу складав 18,7 млрд кубометрів.
Упродовж минулого сезону опалення Україна використала свої ПСГ в режимі відбору понад пів року – з 20 жовтня 2020 року до 29 квітня 2021 року.