2353 відвідувача онлайн
334 0

Радник Байдена пояснив позицію щодо добудови "Північного потоку-2"

Радник Байдена пояснив позицію щодо добудови

Президент США Джо Байден не змінював думки, що російський газопровід "Північний потік-2" є фактором нестабільності для України та Європи, але будучи не в стані завадити його добудові, адміністрація США переключила увагу на зменшення негативних наслідків його завершення.

Як повідомляє Держдеп США, про це журналістам заявив старший радник президента з глобальної енергетичної безпеки Амос Хохштейн, передає "Голос Америки".

"Ідея досягнення спільної заяви з Німеччиною походила з усвідомлення, що трубопровід завершено – майже завершено, усвідомлення, що агресивні заходи з боку США не змінили би результат і можливо лише відстрочили б його. Тож з огляду не реалії, усвідомлюючи їх, формувалась угода із Німеччиною, яка би дозволила нам продовжити захищати значні інтереси Європи, інтереси США щодо захисту безпеки України, і при цьому реагувати, та пом'якшувати негативний влив та загрози, які може становити "Північний потік-2", – заявив він.

Хохштейн також наголосив, що США перебувають на зв'язку з європейськими країнами та Україною щодо пошуку механізмів, які б дозволили полегшити ризики, що можуть виникнути взимку.

Радник президента США додав, що світ перебуває на порозі переходу до чистішої енергетики та висловив сподівання, що у майбутньому Україна збереже історичну роль в поставках енергоресурсів до Європи.

На думку посадовця, фактором цього стануть інвестиції до України, окреслені спільною заявою США та Німеччини, та інтеграція України до європейської електромережі.

Нагадаємо, раніше США та Німеччина домовилися про умови завершення будівництва російського газогону "Північний потік-2". В обмін на відмову США від запровадження санкцій проти цього проєкту Німеччина запропонувала низку обіцянок, націлених на зменшення його ризиків для України. 

Серед іншого, ФРН обіцяє сприяти продовженню договору на транзит російського газу через Україну ще на 10 років. Однак у Кремлі заявили, що це можливо тільки в разі деяких поступок від України, а "Газпром" допускає таку можливість за умовою збільшення купівлі російського газу у ЄС.

Коментувати
Сортувати: