Черешня из Николаевской области в Киеве дорожает в пять-шесть раз

В Николаевской области фермеры продают черешню максимум по 30 гривен за килограмм, а в столице ее цена поднималась на 150 гривен.
Об этом со ссылкой на УНИАН сообщает БизнесЦензор.
Черешневый сезон начался в Украине почти на две недели раньше, чем обычно. Нынешняя погода благоприятствовала цветению и опылению, поэтому фермеры прогнозируют хороший урожай.
Специалисты объясняют, что пик черешневого сезона придется на конец мая, когда созреет самый сладкий сорт этой ягоды – "Валерий Чкалов".
Директор садоводческого хозяйства Николай Крымчаков говорит, что в вопросе ценообразования почти все зависит от оптовиков, потому что пока и сама черешня доедет с юга к столице, она может подорожать в шесть раз.
"Если у нас взяли по 25 гривен, он в Киеве торгует по 125-150. Я был там на рынках, подходил, говорил: что же вы делаете?" - говорит Крымчаков.
В самом Николаеве черешню продают по 50 гривен за килограмм.
А те, що вона лежить - так просто бризкають хімічними препаратами, які пригнічують гниття.
Зараз виведені черешня, які в торг. обороті лежать тиждень без бризькання і не гниють.
Справа смаку - можна їсти і ВЧ.
Навіщо вирощувати, щось виробляти, якщо можно перепродати й мати прибуток набагато більший ніж виробник? Це основа нашого "бізнеса"...
Довести до Києва та продати ризиків більше. Це не яблуко, чи груша. Черешня максимум лежить тиждень і то лише ******* сорти. ВЧ той взагалі три-чотири дні - то його бризкають, щоби не гнив.
Саме важке - (коли вже посажено та виросло) це збір черешні. Але вже нові сорти пристосовані до механічного збирання спец.машинами (але це не в нас - в нас поки люди дешевші). Полив - у всіх автоматичний - капельне зрошення. Якби у мене було гектарів 5 - 10 десь в поймах Бугу, чи біля нього або в Закарпаття, то можна було би швидко стати долларовим мільйонщиком. В Києві, ще жодного разу до 2017 в великих супермаркетах не бачив пристойної черешні, в тому бала слабенька ця- ВЧ.
Привезти до Києва, треба реф або цельномет
Одже:
20т х 30грн = 600 000грн (вважаємо, що в тих 30грн вже закладено прибуток виробника)
Паливо: заокруглимо до 700км (дорога, села, по місту тощо), вантажівка бере в середньому 35л солярки на 100км, (700/ 100)*35*2(рейс туди і назад)*25грн= 12 250грн саме паливо без амортизації та ЗП, заокруглимо до 15 000грн, ЗП водія і амортизація - беремо по максимуму 10тис.грн за згаданий рейс
Технічний брак, не повинно бути більше 1,5% = 9-10тис.грн візьмемо найгірший випадок 5% - 30тис грн
Ризик не продати: сезон, він мінімальний, якщо що не потріб продають на соки... закладемо 10%, чого в принципі не повинно бути, але..., одже 60 тис грн
Прямі затрати:
600тис + 15тис +30тис +60тис = 705 тис грн, щоб довезти до Києва або 35,25грн/ кг
Питання, як швидко продати товар і де (базар, фабрика, розвести по торговим точкам), можна ще добавити ризиків, але виходить, що більше 40грн/ кг теоретично ціна не повинна бути....
И тогда можно будет снизить цену за проезд на дегустацию первой черешни до 20 гривен. И все будут довольны.
Да и кто сказал, что первая черешня должна быть доступна абсолютно всем?
Кроме того, если, например, застройщик зарабатывает около 100% от вложенных денег, то почему оптовик должен стесняться?
Достаточно просто проходить мимо слишком дорогой, как вам кажется, черешни, и дождаться либо снижения цены, либо, как я, созревания черешни в собственном саду.
А если не шутить, могу проинформировать борцов со спекулянтами. Наши "колхозники" - далеко не колхозники, просто для снижения налоговой нагрузки занижают отпускную цену по накладным, а дельту снимают налом, короче все довольны.